Warto zaznaczyć, że branża obrotu nieruchomościami jest jedną z nielicznych kategorii usług, które przechodzą przez pandemię w miarę bezboleśnie, a nawet w 4 miesiącach letnich 2020 WGN przeprowadził największą liczbą transakcji do analogicznych miesięcy ostatnich 3 lat.

W wdrożonych procedurach w Grupie WGN dokładnie określono jak mają wyglądać wydzielone sektory w biurach, w których są przyjmowani klienci, jak bezpiecznie przeprowadzać prezentacje nieruchomości i finalizować transakcje.

W 2020 roku Grupa WGN otworzyła 7 nowych Oddziałów, co jak na trudny rok jest sukcesem.

Na koniec roku 2020 Grupa WGN liczyła 83 Oddziały Obrotu Nieruchomościami i Działalności Deweloperskich.

 

 

W samym tylko miesiącu styczniu 2021 roku WGN otrzymał kilkadziesiąt zapytań nt. franczyzy, z czego dwóch/trzech kandydatów najprawdopodobniej otrzyma pozytywną weryfikację i w lutym przystąpi do współpracy. To pokazuje jak duże jest zainteresowanie tą branżą, wiedząc, że bez doświadczenia, sprawdzonego know-how (modelu biznesowego) i współpracy z silnym partnerem na tym rynku, co drugi przedsiębiorca nie jest w stanie się utrzymać w ciągu roku.

Dzięki wysokim wymaganiom w procedurze przyjmowania nowych partnerów, WGN ma wyjątkowo stabilny zespół Partnerów, a tym samym Oddziałów. Średni staż Oddziału WGN na rynku wynosi ponad 9 lat, a zatrudnionych agentów ponad 7, co jest absolutnym rekordem w niestabilnych czasach.

Kandydat, który chce otworzyć biuro nieruchomości pod szyldem WGN powinien posiadać cechy dobrze zorganizowanego menedżera, lubiącego ludzi oraz posiadać odpowiedni kapitał.

Współpraca z WGN jest możliwa na dwa sposoby – jako Partner franczyzowy prowadzący własne biuro/oddział WGN lub jako agent nieruchomości WGN.

Model biznesowy WGN został tak stworzony, aby Partnerzy korzystający ze sprawdzonego know-how, wsparcia z silnej i rozpoznawalnej marki zaczęli szybciej osiągać sukcesy zawodowe i finansowe bez ryzyka i angażowania dużych, własnych środków finansowych.

WGN jest w 100% polskim koncernem posiadającym pozycję absolutnego lidera na rynku. Klienci chwalą sobie profesjonalizm agentów, a przede wszystkim bezpieczeństwo transakcji, wynikające z 30-letniego doświadczenia. Dla klientów są to duże argumenty, aby to WGN zajmował się ich dorobkiem życia.

WGN 2020 w liczbach:

 

Na rynku - 30 lat.

Liczba Biur Nieruchomości i Deweloperskich WGN - 83.

Średni staż na rynku Biura WGN - 9 lat.

Ilość Partnerów posiadających 2 lub więcej własnych oddziałów - 7.

Ilość biur prowadzonych już przez drugie pokolenie - 7.

Liczba zatrudnionych osób - ponad 500, w tym 460 agentów.

Szacunkowy średni staż pracy agenta w WGN –7 lat.

Ilość transakcji w 2020 - ponad  9 400.

Ilość transakcji w historii 30 lat - ponad 200 000.

Ilość zadowolonych klientów - ponad 410 000.

Ilość transakcji na 1 agenta / miesiąc - 1,8.

Ilość wejść w 2020 na flagowy portal WGN.pl – blisko 1,9 mln.

Co 8 użytkownik portalu WGN.pl jest spoza Polski.

Własne tytuły wydawnicze - 2.

Ilość własnych tematycznych portali Grupy WGN - 52.

Promocja nieruchomości WGN na portalach, serwisach i subdomenach - ponad 150.

Specjalizacja WGN - nieruchomości premium i komercyjne - 38%.

 

stan na grudzień 2020