Okazały pałac należał do znamienitych rodów staropolskich m.in. do Dobieckich, Koniecpolskich, Czapskich, Potockich,,a od XIX wieku do 1945 roku należał do Ostrowskich herbu Korab.

Wejście główne do pałacu ujęte zostało w charakterystyczny portal z czterema imponującymi kolumnami. Od strony ogrodu podobny portal posiada też półkolisty, wsparty na kolumnach taras.
Pałac otoczony jest rozległym, angielskim parkiem z urokliwym starodrzewem z dużym stawem opierającym się o rzekę Pilicę.

Unikatowy pałac o powierzchni 940m2 po całkowitym remoncie posiada 3 sale bankietowe na ponad 130 osób, 2 królewskie apartamenty, 6 apartamentów z łazienkami na I-szym pietrze oraz pokoje na poddaszu. Dodatkowo budynek posiada 2 halle, jadalnie, salę kominkową, łazienki i kuchnie.


Osobliwością pałacu jest winiarnia umiejscowiona w piwnicy z XVI wieku ze sklepieniami kleinowskimi. Całość została wykończona najwyższej klasy materiałami wykończenia wnętrz i wyposażona w barokowe meble. Zespół parkowo-pałacowy znajduje na częściowo ogrodzonej działce o powierzchni 6,3 ha z dwoma stawami i dostępem do Pilicy.

Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego obiekt wpisany jest do Gminnego Rejestru Zabytków.
Aktualnie w pałacu organizowane są wesela i inne przyjęcia okolicznościowe.

Największym atutem prezentowanej nieruchomości jest poza historią jej doskonała lokalizacja w otoczeniu malowniczych kompleksów leśnych, rezerwatu Borek oraz doliną rzeki Pilicy.

 

więcej szczegółów: unikatowy pałac na sprzedaż w Radoszewnicy.

Kontakt:
WGN Myszków
Artur Gmyz
e-mail: agmyz@wgn.pl
tel. kom.: 533 54 46 46