Szanowni Państwo
Miło nam poinformować o sukcesie naszego portalu wgn.pl, który uzyskał bardzo wysoki PageRank  - 6

Na sukces portalu pracuje 15 osób (dziennikarze, graficy, marketing) oraz ponad 20 Analityków ds. nieruchomości, inwestycji i finansów z Polski i zagranicy. Ponadto około 500 Doradców ds. Nieruchomości Grupy WGN każdego dnia wprowadza nowe nieruchomości i aktualizuje starsze oferty.

Dziękujemy za bardzo pozytywne opinie o wyszukiwarce nieruchomości, za jej przejrzystość i precyzyjność jak i łatwość i szybkość znalezienia konkretnych ofert nieruchomości.

Na wgn.pl każdego dnia ukazuje się kilkadziesiąt najaktualniejszych informacji, newsów, raportów i analiz oraz blisko 200 nowych ofert nieruchomości z rynku mieszkaniowego, jak i inwestycyjnego.

Co to jest PageRank ?

PageRank – nadawanie indeksowanym stronom internetowym określonej wartości liczbowej, która jest odzwierciedleniem ich jakości.

PageRank to najbardziej znany w sieci algorytm obliczania wartości stron. Algorytm ten jest wykorzystywany przez popularną wyszukiwarkę internetową Google. Jest to syntetyczna miara oceniania jakości stron internetowych i nadawania stronom www, zindeksowanym w wyszukiwarkach internetowych określonej wartości liczbowej (od 1 do 10), oznaczającej ich jakość.

Algorytm został opracowany przez założycieli firmy Google – Larry'ego Page'a i Sergeya Brina.

PageRank opiera się na zasadach heurystycznych, według których jakość tekstu jest proporcjonalna do liczby tekstów na niego się powołujących (jakość naszej strony jest proporcjonalna do liczby innych stron powołujących się na nią).

Udoskonalenie zastosowane przez właścicieli Google polegało na założeniu, że wartość każdego linka powołującego się na naszą stronę należy ważyć jego własną wartością PageRank.

Inaczej mówiąc: jeśli na dany tekst powołuje się artykuł, który sam ma wysoką ocenę, ma to większe znaczenie, niż gdy na ten sam tekst powołuje się mało popularna strona.

Warto podkreślić, że oprócz linków wchodzących, na PageRank naszej strony mają wpływ również słowa kluczowe oraz liczba odwiedzających.

Jednak, aby unikać manipulacji, firma Google do tej pory nie upubliczniła ani szczegółów właściwego algorytmu, ani wagi poszczególnych czynników i ich wpływu na PageRank.

Są one również najprawdopodobniej sukcesywnie poprawiane, aby zwiększać efektywność mechanizmu. Wszystkie informacje dostępne jawnie przedstawiają jedynie wzorcową wersję algorytmu stosowanego w wyszukiwarce Google.

Z reguły strony posiadające wysoki PageRank zajmują wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Wysoki PageRank świadczy również o popularności strony w internecie.

Redakcja Portalu wgn.pl