Miasteczko to znajduje się na Dolnym Śląsku, jest jednym z bardziej popularnych miast uzdrowiskowych, pełnym szlaków turystycznych i rowerowych. Świeradów Zdrój, zwany Perłą uzdrowisk dolnośląskich, bogaty jest w złoża naturalnych surowców leczniczych: wody mineralne, wody radonowe, złoża borowiny umożliwiające leczenie chorób reumatycznych i narządów ruchu. Jest to świetna lokalizacja na hotel, pensjonat bądź SPA.

Obiekt o powierzchni 642,4 mkw. mieści się na zagospodarowanej działce o powierzchni 0,1046 ha. Na przyległej działce gruntu znajdują się obiekty małej architektury oraz roślinność, tworząc zaplecze rekreacyjne dla budynku hotelu.

Sprzedawana rezydencja to zabytkowy 4 kondygnacyjny budynek, zaprojektowany w stylistyce dawnych polskich rezydencji. Elewacje są odrestaurowane. Obiekt zdobią wysokie kamienne cokoły oraz liczne detale, tj. płaskorzeźby, półkolumny, drewniany okap dachu, opaski okienne oraz wieża widokowa. Wnętrze utrzymane w tradycyjnym stylu, również cechuje połączenie bieli z ciemnym drewnem. Jednym z głównych atutów obiektu jest 2 kondygnacyjny przestronny hall, otoczony antresolą z rzeźbioną drewniana balustradą. Hall jest świetnie doświetlony światłem naturalnym, dzięki czemu pełni również funkcję pomieszczenia rekreacyjnego.

Rezydencja mieści w sobie 2 funkcje:
usługowo-hotelową - 511m2 oraz mieszkalną 131m2.
Przeznaczony jest do obsługi mniejszej liczby gości, tworząc kameralny klimat.

Barbara Adamczyk   WGN / Poznań