Nieruchomość komercyjna która składa się ze stacji narciarskiej z trasami narciarskimi i niezbędną infrastrukturą to jedna z największych stacji narciarskich w Beskidach. Położona jest na powierzchni całkowitej 16ha.

Nowoczesny obiekt, którego dolna stacja kolei linowej położona jest na wysokości 610 m n.p.m. (górna stacja to 806 m n.p.m.) wyróżniają bardzo dobre warunki na trasach narciarskich, których łączna długość wynosi ponad 6 km. Specyficzny mikroklimat oraz wysoka pokrywa śniegowa, pozwalają na jazdę nawet do końca kwietnia.

Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane nowoczesnym systemem lancowym o dużej wydajności oraz armatkami śnieżnymi. Nartostrady są również wyrównywane i ubijane ratrakami, co sprawia, że warunki do jazdy na nartach są zawsze bardzo dobre a przy dolnej stacji znajdują się parkingi na ok. 600 samochodów.

Nieruchomość dysponuje zarówno bazą noclegową na łącznie 51 osób jak i doskonale urządzonym zapleczem gastronomicznym - hotelowa restauracja, bufet na wolnym powietrzu oraz bar pod tarasem.

Przyjemny górski klimat nadają stacji obiekty noclegowe zlokalizowane przy trasach narciarskich oraz dolnej stacji kolei. Wśród nich znajdują się min.: baza noclegowa w Dolnej Stacji Kolei Linowej Soszów, Zagroda Lepiarzówka, Schronisko Soszów, Agroturystyka pod Jaworem, ośrodek Pod Lasem a dla bardziej wymagających hotele z basenem i SPA: ARKA i STOK. W dolinie Jawornik działają również dziesiątki większych lub mniejszych pensjonatów.

Stacja narciarska jest obiektem całorocznym. W okresie letnim oferuje usługi gastronomiczne, hotelarskie oraz turystyczne przewozy koleją linową. W sezonie zimowym organizowane są liczne imprezy narciarskie.

 

zobacz więcej szczegółów oraz galerię zdjęć

Kontakt:
WGN Myszków
Artur Gmyz
e-mail: agmyz@wgn.pl
tel.kom.: 533 54 46 46

Adres biura:
ul. Kościuszki 32
42-300, Myszków