- Wkrótce staniemy się jedną z największych w Polsce sieci pośrednictwa w sprzedaży kredytów hipotecznych. Nasi franczyzobiorcy podeszli z dużą gotowością do tego projektu. Trzy czwarte z nich zadeklarowało, że chce uruchomić biuro kredytowe. Myślę, że pozostali po przeanalizowaniu efektów także się na to zdecydują. Sprzedaż kredytów pozwoli bowiem zwiększyć zyski z prowadzonej działalności - mówi Leszek Michniak, prezes Grupy WGN.

Aby uruchomić agencje kredytowe przy biurach WGN, firma zdecydowała się nawiązać współpracę z doświadczonym pośrednikiem finansowym – Credit House.  Ma ona podpisane umowy z 19 bankami w zakresie sprzedaży kredytów hipotecznych i ta właśnie oferta trafi do biur WGN Kredyty. Firma zobowiązała się także do przeprowadzenia szkoleń dla pracowników, którzy w biurach WGN będą zajmować się doradztwem kredytowym. W zamian otrzyma udział w prowizji za sprzedaż kredytów w sieci WGN Kredyty.

- Uruchamiając taką ofertę, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów. W WGN Kredyty będą oni mogli poznać swoją zdolność kredytową, skorzystać z pomocy przy wyborze oferty, a także przy przygotowaniu dokumentacji wymaganiej przez bank - dodaje Leszek Michniak.

Obecnie w sieci WGN działa już ok. 85 biur nieruchomości. Firma postawiła sobie za cel zakończyć rok z liczbą ok. 100 jednostek.

Joanna Cabaj
FranczyzawPolsce.pl