Aby osiągać takie wyniki, WGN zorganizował w dniu 20 stycznia br. kolejne, praktyczne szkolenie nt. procedur i skutecznej realizacji sprzedaży nowych mieszkań, apartamentów i domów.

WGN Nieruchomości jako największa sieć w Polsce posiada szereg narzędzi niezbędnych do skutecznej i profesjonalnej obsługi rynku pierwotnego. Zaczynając od eksportu ofert do ponad 80 portali i serwisów, poprzez publikację w specjalistycznych wydawnictwach „Magazyn Nieruchomości”, „Property Journal”, udział w licznych targach mieszkaniowych, kończąc na pracy w kilku systemach MLS (Multiple Listing System – system wielokrotnego oferowania ofert) prezentujących oferty na wyłączność. Niewątpliwie dużym atutem WGN jest profesjonalna kadra agentów, doradców, analityków i prawników jak również równoległe doradztwo kredytowe w ramach systemu WGN Kredyty.


Atuty WGN

WGN zawiera z deweloperami umowy pośrednictwa tylko na wyłączność w systemie Sprzedaży Bezpośredniej.
Sprzedaż Bezpośrednia oznacza, że kupujący nie płaci wynagrodzenia na rzecz Pośrednika, a wynagrodzenie to jest ujęte w wynagrodzeniu prowizyjnym od dewelopera.

Argumenty, dlaczego WGN:
1. WGN to największy polski Międzynarodowy Koncern Obrotu Nieruchomościami.
    Profesjonalizm, Skuteczność i Marka – 22 lata na rynku. Ponad 500 doradców.

2. Wydawca czterech branżowych magazynów, istniejących na rynku 17 - 20 lat:
  • „Magazyn Nieruchomości Polska Centralna” o zasięgu: województwo mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, lubelskie
  • „Magazyn Nieruchomości Polska Południowa” o zasięgu: województwo śląskie, małopolskie, opolskie, świętokrzyskie, podkarpackie
  • „Pomorskie Nieruchomości” o zasięgu: województwo pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie
  • „Magazyn Nieruchomości Polska Zachodnia” o zasięgu: województwo dolnośląskie, wielkopolskie, opolskie, lubuskie.
3. Wydawca:
„Properties Investment Catalogue – WGN Group” („Katalog Nieruchomości Inwestycyjnych Grupy WGN” ) - międzynarodowy katalog nieruchomości inwestycyjno-apartamentowo-rezydencjalnych, wydawany w języku angielskim i polskim, kolportowany m.in. na największych targach nieruchomości w Polsce i na świecie.

4. Stała współpraca:
 „Property Journal - Polska Giełda Nieruchomości” – międzynarodowy specjalistyczny miesięcznik o nieruchomościach komercyjno- apartamentowo-rezydencjalnych, w języku angielskim i polskim.

5. Baza ofert WGN umieszczona jest w Komputerowych Sieciach Ofert Nieruchomości MLS (Multiple Listing System):
- w Międzynarodowym MLS-WGN (Multiple Listing System WGN), w którym pracuje ponad 500 brokerów, agentów, maklerów, doradców, analityków i prawników,
- w regionalnym MLS, należącym do regionalnego Stowarzyszenia Pośredników Obrotu Nieruchomościami,
- w ogólnopolskim MLS FAGORA, należącym do Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, w którym prezentowane są wszystkie oferty na wyłączność stowarzyszeń należących do PFRN

6. Baza ofert WGN umieszczona jest na portalu www.wgn.pl. W 2011 roku portal odwiedziło 1,6 miliona osób, natomiast liczba odsłon wyniosła 184 miliony. Portal www.wgn.pl specjalizuje się w segmentach: rynku pierwotnego, wtórnego i dla inwestorów. WGN.pl publikuje profesjonalne raporty kształtujące opinie o stanie obecnym i przyszłym poszczególnych segmentów rynku nieruchomości.

7. Baza ofert WGN jest automatycznie eksportowana do ponad 70 portali i serwisów nieruchomościowych, w tym do wszystkich największych w Polsce.

8. Udział w targach nieruchomości:
  • MIPIM w Cannes / Francja – raz w roku – wiosna
  • EXPO REAL w Monachium / Niemcy – raz w roku – jesień
  • Targi Mieszkaniowe Regionalne

9. Udział w konferencjach i kongresach
Kongresy Grupy WGN – dwa razy w roku, wiosną i jesienią – z prezentacją wybranych ofert nieruchomości komercyjno-rezydencjalnych.

10. Partner strategiczny Realty Executives
Partnerem strategicznym Grupy WGN jest międzynarodowa sieć obrotu nieruchomościami Realty Executives/USA. Wzajemna prezentacja baz nieruchomości.

11. Kompleksowe doradztwo kredytowe dla klientów. Dla swoich klientów WGN Kredyty sporządza analizy zdolności kredytowej, doradza w wyborze najlepszej oferty banku i pomaga w przygotowaniu wniosków kredytowych.


W roku 2011 WGN przeprowadził blisko 4500 transakcji. W 2011 roku ponad 60 deweloperów powierzyło WGN sprzedaż swoich lokali i nieruchomości.