Styl glamour cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest pełen blasku, klasy i przepychu. Ponadto jest niezwykle żywy, dzięki eleganckim, ale i bardzo przykuwającym uwagę ozdobom. Dzięki tym cechom w stylu glamour bardzo często urządzane są mieszkania i apartamenty.

Styl ten znalazł uznanie nie tylko wśród właścicieli mieszkań, domów i apartamentów. Dzięki temu, że jest on dość klasyczny, a więc ponadczasowy, a przy tym zwracający uwagę, docenili go również przedsiębiorcy, którzy posiadają lokale handlowe.

Jakie lokale handlowe nadają się na to, aby urządzić ich wnętrza w stylu glamour? Tak naprawdę, dzięki swojej ponadczasowości i uniwersalności, styl glamour nadaje się do niemal każdego rodzaju lokalu handlowego. Doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzu sklepu odzieżowego czy obuwniczego, jak również w kawiarni, sklepie jubilerskim czy u zegarmistrza. Jedyną istotną rzeczą jest to, że styl ten musi odzwierciedlać charakter działalności. Należy więc mieć na względzie, że urządzenie lokalu handlowego w stylu glamour sprawi, że ów lokal handlowy wyda się bardziej elegancki, poważny, o wysokiej klasie.

Jeśli więc jesteśmy już zdecydowani na to, aby urządzić swój lokal handlowy w stylu glamour, powinniśmy kierować się kilkoma prostymi zasadami, które go charakteryzują.

Przede wszystkim lokale handlowe w stylu glamour powinny przypominać barokowe wnętrza – pełne bogactwa, elegancji i szyku. Równocześnie powinny odznaczać się pewną nowoczesnością i ponadczasowością. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy stosować się do kilku prostych zasad.

Lokale handlowe w stylu glamour powinny zostać wyposażone w antyczne, lub stylizowane na takie meble. Nie muszą być to przy tym klasyczne, drewniane meble. Warto bawić się kolorem i nie bać się eksperymentowania ze stylem. Antyczne meble zyskają ducha nowoczesności, gdy pomalujemy je na klasyczną biel lub wytworny złoty. Klasyczne meble warto również modernizować. Na przykładzie sklepowej lady – całość może być wykonana z eleganckiego drewna, bogato przyozdobiona, ale przy tym wzbogacona o nowoczesny element, na przykład szklany blat.

Jeśli chodzi o kolorystykę, jaką należy stosować w przypadku urządzaniu lokalu handlowego w stylu glamour, to paleta barw jest tu dość ograniczona. Dominują klasyczne biel oraz czerń. Kolory te ożywiane są przez dodatki w odcieniach żółci, turkusów, purpury, oraz złota i srebra. Warto jednak pamiętać o tym, że w stylu glamour bardzo ważną rolę odgrywają dodatki. Nie zapominajmy więc o przyozdabianiu mebli, które znajdą się w naszym lokalu kryształkami czy wyrazistymi wzorami. Dla przykładu – w salonie optycznym doskonale sprawdzi się masywny, drewniany fotel, którego siedzisko wykonane będzie z wzorzystej, szmaragdowo-złotej tkaniny. Innym, równie dobrym przykładem jest lustro, jakie można postawić w sklepie odzieżowym – wysokie, smukłe, o wspaniałej i bardzo wzorzystej, złotej ramie. Dla lepszego efektu ramę takiego lustra można dodatkowo przyozdobić kryształkami i diamencikami.

Jeśli zależy nam na tym, aby nasz lokal handlowy zyskał niepowtarzalny charakter i przyciągał tym samym większą liczbę klientów, zadbajmy o ozdobne dodatki. Wspaniale sprawdzi się smukła, bogato zdobiona rzeźba.

Styl glamour cieszy się bardzo dużą popularnością, ponieważ jest on dość uniwersalny. Klasyka łączy się tutaj z nutką nowoczesności. Dzięki temu każdy lokal handlowy urządzony według zasad tego stylu będzie prezentował się elegancko a przy tym oryginalnie, co sprawi, że klienci będą doskonale czuli się w jego wnętrzu.

Agnieszka Kuśnierek
Specjalista działu Architekt WGN poleca