Mieszkanie powinno odzwierciedlać naszą osobowość. Często staramy się przyozdabiać je w taki sposób, aby miało ono swój indywidualny charakter. Równie często wielu osobom brakuje pomysłu na to, w jaki sposób przyozdobić puste ściany mieszkania. Z pomocą przychodzą naklejki na ściany.

Oferta naklejek na ścianę na polskim rynku stale się rozszerza. Zyskują one coraz większe grono zwolenników, ponieważ są proste w montażu, można również przykładać je wcześniej do wybranych ścian mieszkania, aby zobaczyć, w którym miejscu efekt będzie najlepszy. Obecnie na rynku dostępne są naklejki do salonów, pokoików dziecięcych, kuchni, jadalni, sypialni – krótko mówiąc, do każdego pomieszczenia naszego mieszkania. Możemy wybierać spośród zabawnych, kolorowych wzorów dedykowanych dzieciom, po bardziej stonowane formy o motywach roślinnych, zwierzęcych lub geometrycznych. Wielką popularnością przy ozdabianiu mieszkania cieszą się naklejki przedstawiające napisy lub konkretne cytaty.

Poniżej przedstawimy kilka przykładów na to, za pomocą jakich naklejek możemy przyozdobić poszczególne pomieszczenia naszego mieszkania.

Jeśli chodzi o salon, który stanowi chyba najbardziej reprezentatywne pomieszczenie całego mieszkania, to wzór naklejki powinien odpowiadać całemu wystrojowi. Jeśli wnętrze jest proste, wypełnione geometrycznymi kształtami, to z powodzeniem możemy zastosować naklejkę potęgującą ten efekt, na przykład wzór składający się z kilku nachodzących na siebie kół czy prostokątów. Jeżeli jednak nasze mieszkanie ma bardziej przytulny, domowy charakter i zależy nam na tym, aby zachować ten przyjazny klimat, możemy zdecydować się na motyw zwierzęcy lub kwiatowy. Dużą popularnością do mieszkania cieszą się wzory przedstawiające kontury zwierząt, na przykład zebry, albo te o motywach kwiatowych. Naklejka dużego, rozłożystego drzewa w rogu ściany również będzie nadawała wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Jeśli chodzi o kuchnię mieszkania, to tutaj doskonale sprawdzą się motywy nawiązujące do tego pomieszczenia, na przykład naklejki z ziarnami kawy o prostej, graficznej formie. W kuchni doskonale sprawdzą się również wszelkiego rodzaju napisy lub cytaty.

Naklejki zawierające tekst doskonale sprawdzą się także w innym pomieszczeniu naszego mieszkania – jadalni. Jadalnia w mieszkaniu często umiejscowiona jest w przejściu pomiędzy kuchnią a salonem i stanowi swego rodzaju łącznik. Doskonałym pomysłem jest stworzenie dużej, prostokątnej naklejki zajmującej większą powierzchnię ściany i wkomponowanie w tę formę słów, które są dla nas wartościowe i kojarzą nam się z rodzinnymi wartościami, na przykład miłość, zaufanie, pomoc czy wsparcie.

Sypialnia to takie pomieszczenie mieszkania, które powinno skłaniać do relaksu i odpoczynku. Wspaniały, nieco melancholijny nastrój stworzymy za pomocą naklejek o motywach kwiatowych, na przykład wielkie dmuchawce albo delikatne kwiaty. Również w tym pomieszczeniu wspaniale sprawdzą się napisy, wkomponowane na przykład w czerwone usta. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy nie tylko ciekawą grafikę ścienną, ale również będziemy mogli spoglądać na wartościowe dla nas słowa lub cytaty.

Ważnym pokojem we wnętrzu każdego mieszkania jest oczywiście pokój dziecięcy. W zależności od wieku dziecka, doskonale sprawdzają się naklejki o motywach baśniowych i bajkowych, na przykład księżniczki, sowy siedzące na kolorowym drzewku albo samochody.

Możliwości jest naprawdę wiele, a dzięki rosnącemu zainteresowaniu klientów, corocznie zwiększa się także oferta naklejek na ściany do mieszkania.

Agnieszka Kuśnierek
Specjalista działu Architekt WGN poleca