Apartamenty to luksusowe mieszkania, wyposażane w najlepsze sprzęty i meble wysokiej jakości. Przy ich projektowaniu i urządzaniu przykłada się dużą wagę do najmniejszego szczegółu. Niezwykle popularne są przestronne apartamenty , gwarantujące swoją powierzchnią dużą swobodę swoim właścicielom. Duży, przestronny salon, słoneczna jadalnia czy duża garderoba – to tylko niektóre zalety luksusowych mieszkań.

Wnętrza apartamentów muszą spełniać podwójną funkcję. Mieszkania te muszą być zarówno funkcjonalne, jak również odznaczać się wysoką estetyką. Apartamenty muszą zapewniać swoim lokatorom swobodę poruszania się, prywatność (oddzielna część sypialniana i gościnna) oraz, przede wszystkim, wygodę. Z drugiej strony apartamenty stanowią wizytówkę swoich właścicieli – to mieszkania z dużą klasą, luksusowe, urządzone z wysokiej jakości materiałów.

Apartamenty często budowane są w centrach dużych miast. Dzięki temu zapewniają swoim właścicielom doskonały dostęp do atrakcyjnych lokalizacji, jak na przykład restauracji, kawiarni, galerii itp. Wiele osób ceni sobie wspaniały widok na panoramę miasta. Są również takie osoby, dla których prawdziwy apartament musi obcować z naturą.

Apartamenty usytuowane blisko łona natury to rzadkość. O wiele łatwiej wybudować apartamentowiec w mieście, gdzie jest na to miejsce i z pewnością pojawią się kupujący. Apartament położony poza centrum miasta to ryzyko, jednak tego typu nieruchomości przyciągają grono wielbicieli natury, ceniących sobie równocześnie wysoki komfort. Wystarczy wyobrazić sobie wspaniały widok na las, jezioro albo góry, aby zrozumieć, że jest to wartość dodana dla apartamentu. Co więcej, apartamenty usytuowane blisko łona natury mają tę zaletę, że zapewniają swoim właścicielom maksimum prywatności. Blisko apartamentów tego typu nie znajdują się żadne inne wysokie budynki, wieczornego spokoju nie zakłócają również miejskie dźwięki i światła.

Aby pozamiejski apartament pozwalał swoim właścicielom na czerpanie przyjemności z widoku na otaczającą przyrodę, powinien być jak najbardziej przeszklony. Wówczas jego mieszkańcy będą mieli widok na większą panoramę przyrody. Wysokie okna z powodzeniem mogą zostać zastąpione przez szklaną ścianę. Takie rozwiązanie nie tylko zapewni wspaniałe widoki, ale również za dnia wpuści do wnętrza apartamentu więcej światła, czyniąc je bardziej nasłonecznionym i pogodnym. Przeszklone elementy ściany mogą znajdować się również w bardziej intymnych miejscach luksusowego mieszkania, jak na przykład sypialni czy łazience. Z pewnością będą stanowiły ciekawe rozwiązanie architektoniczne, jak również sprawią, że apartament wyda się jeszcze bliższy naturze. Nawet pomimo zastosowaniu takiego rozwiązania prywatność jego mieszkańców nie zostanie naruszona – zapewni ją niezaludnione otoczenie.

Rzecz jasna tzw. apartamenty ze szkła, zlokalizowane blisko natury, nie są stworzone dla każdego. Większość osób poszukując luksusowego apartamentu, dużą wagę przywiązuje także do jego lokalizacji, a tak powinna być atrakcyjna i ułatwiać codzienne funkcjonowanie. Największą popularnością cieszą się zatem apartamenty usytuowane w centrach dużych miast, zapewniające doskonała komunikację i oferujące ciekawe atrakcje w swojej okolicy. Mimo wszystko luksusowe apartamenty ze szkła mające – czysto pozornie – gorszą lokalizację, także mają swoich zwolenników. Wprawdzie luksusowe mieszkania tego typu nie zagwarantują szybkiego dojazdu do sklepów czy lokali usługowych, jednak zapewnią swoim mieszkańcom coś bardzo cennego i coraz mniej dostępnego w dzisiejszych czasach – ciszę, spokój oraz znacznie większą prywatność.

Agnieszka Kuśnierek
Specjalista działu Architekt WGN poleca