Najwyższy komfort

Rezydencje to domy dla wymagających inwestorów, którzy cenią luksus przestrzeni, efektowny design i wysoki, niczym nieograniczony komfort życia. Takie budynki potrzebują rozległej posesji, na której zmieści się nie tylko duży dom, ale także ogród z wygodną strefą wypoczynkową na świeżym powietrzu. Wielu inwestorów przy domach planuje rozlegle tarasy z kominkiem-grillem, baseny lub oczka wodne.

Reprezentacyjny charakter

Współczesna rezydencja to najczęściej prosta forma wyposażona w ergonomiczne rozwiązania. Taki styl doceniają inwestorzy aktywnie podążający za trendami, dla których ważna jest harmonia, porządek i subtelna, a nawet ascetyczna estetyka. Dzisiejsze rezydencje to często kubistyczne bryły przykryte prostym, dwuspadowym dachem lub stropodachem. To także formy połączone – klasyczne, dwupoziomowe stodoły wzbogacone o geometryczną parterową bryłę wykończoną płaskim dachem. Popularne są także przedłużenia budynku w formie przeszklonego ryzalitu. W nowoczesnej estetyce ważną rolę odgrywają panoramiczne okna, które zacierają granicę miedzy wnętrzem a ogrodem – im jest ich więcej, tym lepiej.

Modne wykończenie

Zestawienie geometrycznej formy domu z odpowiednią kompozycją elewacji pozwalają uzyskać olśniewający efekt. Inwestorzy odważnie czerpią z możliwości, jakie oferuje aktualna moda – łączą kontrastujące barwy, zestawiają ze sobą materiały o odmiennej fakturze – ciepłe drewno z zimnym kamieniem, naturalne materiały z metalem, stal z czystym szkłem.

Wygodnie i efektownie

Prostota i minimalizm formy często kontrastuje z wnętrzem, które kryje imponujące przestrzenie i wysmakowaną elegancję. Rezydencje wyróżniają się dużą ilością pomieszczeń, z których większość jest zaaranżowana z myślą o wypoczynku i relaksie. Komfortowy układ funkcjonalny zapewnia domownikom poczucie swobody i spokoju. Obowiązkowym elementem domu jest przestronny pokój dzienny, na ogół otwarty na jadalnię, do którego wchodzi się z reprezentacyjnego holu. Tak duża strefa pozwala zarówno na spędzenie miłego wieczoru w gronie rodziny, jak i na organizowanie dużych spotkań towarzyskich. Przedłużeniem części wypoczynkowej są tarasy, które w letnie dni zamieniają się w komfortowy salon na świeżym powietrzu, gwarantujący wspaniały wypoczynek w otoczeniu ogrodowej zieleni. Część nocna składa się z wygodnych sypialni wyposażonych w garderoby, a często także w prywatne łazienki i balkony. W rezydencji nie może zabraknąć dodatkowych pomieszczeń, w których można ulokować sypialnie dla gości, zaciszne gabinety do pracy, bibliotekę, pokój z kinem domowym, pokoje do zabawy dla dzieci, a także siłownię, saunę lub domowe SPA.

www.projektydomow.wgn.pl