Co oznacza glamour?
Glamour oznacza blask, przepych, wdzięk, urok… Takie właśnie są wnętrza nieruchomości urządzanych w tym stylu. Sprawiają wrażenie bogato urządzonych, eleganckich oraz wiecznie modnych. Jeśli i Ty pragniesz, aby Twoje mieszkanie miało właśnie taki charakter, to styl glamour jest dla Ciebie idealny.

Glamour, czyli modnie i oryginalnie
Co charakteryzuje mieszkania oraz domy w stylu glamour? Przede wszystkim połączenie luksusu, niczym z barokowych salonów, z pięknem klasyki. Właśnie to sprawia, że lokale mieszkalne oraz domy urządzone w tym stylu są zawsze modne. Co więcej, wnętrza takie są bardzo oryginalne. Z racji tego, że styl ten cechuje się bardzo dużą różnorodnością i swobodą, niemal niemożliwe jest urządzenie dwóch identycznych wnętrz.

Klucz do stylu
W stylu glamour ogromną rolę odgrywają detale. To właśnie one sprawiają, że dane mieszkanie albo dom zyskuje tego nieprzeciętnego i niezwykle oryginalnego charakteru. Detale są swego rodzaju kluczem do uzyskania pożądanego efektu. Za ich pomocą w łatwy sposób możemy sprawić, że nawet proste wnętrze mieszkania albo domu zyskuje charakter w stylu glamour.

 

 

Co zrobić, aby nasze mieszkanie albo dom zyskało wygląd niczym z najnowszych katalogów?
Jeśli chodzi o kolorystykę mieszkania, to nie ma tu narzuconych ścisłych norm. Wnętrze w stylu glamour może być urządzone zarówno w jasnych, jak i ciemnych odcieniach. Ważne jest jednak, aby były to silne, wyraźne kolory. Mocne purpury, głębokie błękity, szarości a także zestawienia kontrastów, jak czerń i biel – takie barwy sprawdzą się idealnie. Doskonałym uzupełnieniem dla silnego tła będą równie wyraziste meble. Sprawdzą się zarówno te proste, masywne, jak również bogato zdobione, cechujące się dużą liczbą detali. Fantastycznie sprawdza się łączenie mebli z różnych epok, na przykład ozdobnych, masywnych, barokowych foteli z metalowym, delikatnym stolikiem kawowym. Jeśli natomiast dysponujemy prostymi meblami, a chcemy nadać im bardziej ozdobnego wyglądu, możemy posłużyć się prostymi uzupełnieniami. Dla przykładu, jeśli chcemy wzbogacić prostą sofę, możemy położyć na niej kilka bardzo ozdobnych poduszek, np. pikowanych lub bogato zdobionych małymi kryształkami.

Jeśli chodzi o tkaniny, to charakterystyczne dla stylu glamour są welur, jedwab oraz aksamit. Są to błyszczące, silnie połyskujące materiały, które dodadzą wnętrzu naszego mieszkania albo domu niesamowitego blasku i uroku.

Źródło światła, a więc żyrandole i lampy to równie istotny element wystroju mieszkania czy domu. Za ich pomocą możemy w prosty sposób sprawić, że zwykłe, stonowane wnętrze nabierze niepowtarzalnego, nieco tajemniczego charakteru. Świetnie sprawdzą się bogato zdobione żyrandole oraz lampy dające nieco stłumioną poświatę.

Jeżeli w przedpokoju lub salonie posiadamy lustro, to może być ono sercem danego pomieszczenia. Zwykłą ramę zastąpmy masywną, najlepiej w kolorze srebra lub złota. Ten prosty zabieg sprawi, że lustro będzie przyciągało wzrok, a dodatkowo optycznie powiększy ono pomieszczenie, w którym się znajduje.

Uzupełnieniem dla mieszkania albo domu urządzonego w stylu glamour powinny być drobne elementy dekoracyjne jak lampki nocne, świeczniki, zegary w barokowym stylu, rzeźby itp. Warto zadbać o to, by w pomieszczeniu znalazły się elementy dekoracyjne w złotych i srebrnych odcieniach – to właśnie one nadają nieruchomościom największego blasku. Jak wspomnieliśmy wcześniej, to właśnie detale w największym stopniu nadają mieszkaniom i domom charakteru w stylu glamour.


Agnieszka Kuśnierek
Specjalista działu Architekt WGN poleca