Choć jeszcze niedawno beton, mimo swoich bardzo dobrych parametrów oraz szerokich możliwości, nie cieszył się zainteresowaniem twórców, dzisiaj stał się materiałem szczególnie wysoko cenionym, wyjątkowo pożądanym i poszukiwanym. Bardzo funkcjonalne i popularne jest wykorzystanie płytek odwzorowujących rysunek betonu.

Ich niezwykła powierzchnia przyciąga wzrok i wywołuje wrażenie, szczególnie, gdy płytki ułożone są w przestronnym pomieszczeniu. Miłośnicy designu i piękna wynikającego z prostoty i surowego materiału z pewnością nie zawiodą się, sięgając po kolekcję Loft marki Ceramstic. Aby nadać wnętrzu prawdziwie niepowtarzalny charakter, warto wykorzystać płytki, które mają zróżnicowane wzory. Na gresie szkliwionym Loft Carpet zainspirowanym perskimi dywanami, orientalny wzór rozmyty jest licznymi przecierkami, dodającymi wrażenia naturalności zużycia.

Zamknięte w gresie Loft Cementwood drewno i beton to połączenie proste i niezwykle efektowne. „Oba gresy zaprojektowane zostały, by po ich ułożeniu, obserwować zróżnicowane przetarcia i przejścia tonalne, będące odzwierciedleniem autentycznego użytkowania – komentuje Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. Z uwagi na swoje właściwości, wysoką wytrzymałość i uniwersalność zastosowań, gresy idealnie sprawdzą się zarówno na ścianie, podłodze w mieszkaniach, a także we wnętrzach komercyjnych. 

Aby przełamać wnętrze utrzymane w szarościach można zastosować dodatki w wyrazistych, żywych kolorach. W ten sposób dodamy energii i świeżości. Dobrym pomysłem będzie także przemieszanie wzorów płytek, szczególnie jeśli kładziemy je na większej powierzchni – radzi Joanna Ciecierska. Betonowe szarości warto zestawiać także z bielą i czernią oraz nowoczesnymi, designerskimi dodatkami. Warto w takim wnętrzu zadbać także o odpowiednie oświetlenie, aby zwiększyć wrażenie przestronności.

Dossier:
Loft Carpet – gres szkliwiony 60x60 cm, cena: ok. 99 zł/m2
Loft Cementwood – gres szkliwiony 60x60 cm, cena: ok. 99 zł/m2

Vinderen Sp. z o.o. to polski producent i dystrybutor płytek ceramicznych marki Ceramstic, Ceramstic Design, chemii budowlanej Rotberg oraz bezpiecznych, ekologicznych nawierzchni gumowych Rubtiler. Na dziesięciolecie istnienia firmy w 2013 r., do portfolio marek dołączył designerski brand produktów z betonu architektonicznego Morgan & Möller. www.vinderen.com