Niezależnie od tego jaką przestrzenią dysponujemy, nie zawsze chcemy przeznaczać całe pomieszczenie na zagospodarowanie domowego biura. Zanim przystąpimy do prac aranżujących nasze wnętrze, musimy wiedzieć jakie rozwiązanie interesuje nas najbardziej, tymczasowe, czy długotrwałe. Wprowadzając wszelkie zmiany w wynajmowanym mieszkaniu należy wybrać mniej inwazyjne i tańsze rozwiązania.


Panele akustyczne i parawany

Jednym z niewątpliwych hitów wydzielania przestrzeni jest zastosowanie wszelkiego rodzaju parawanów oraz paneli akustycznych, które pomogą nam w wygłuszeniu miejsca biurowego. Producenci oferują nam przeróżne warianty oraz konfiguracje począwszy od wielkości, kolorów do sposobów montażu. Niewątpliwym atutem parawanów oraz paneli akustycznych jest ich praktyczność. Służyć nam mogą głównie jako element oddzielający jedną przestrzeń od drugiej ale również jako element wystroju.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN: Apartament na sprzedaz Chrzanów


Kolor jako sposób na inną przestrzeń

Jednym z najtańszych sposobów na wydzielenie przestrzeni w jednym pomieszczeniu jest zabawa kolorem. Jeżeli naszym zamysłem jest stworzenie miejsca do pracy, które będzie współgrać zresztą otoczenia, musimy wybrać takie odcienie kolorów, które razem stworzą harmonijną przestrzeń. 
Idealne rozwiązanie stanowią również tapety. Dobrze dobrana tapeta do wnętrza nie tylko oddzieli nasze przestrzenie, a również tchnie w nie dużo świeżości.


Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Gdańsk, Chełm


Rozwiązanie na dłużej

Jeżeli perspektywa pracy zdalnej znacznie się wydłużyła, a mamy do dyspozycji trochę więcej przestrzeni do zagospodarowania, możemy zdecydować się na konkretniejsze rozwiązania. Zamontowanie drzwi przesuwnych skutecznie oddzieli naszą przestrzeń biurową od domowej, fundując nam swoje własne zacisze do pracy oraz kolejny element dekoracyjny. Jednym z największych hitów ostatnich czasów są przeszklone drzwi ze stalowymi ramami.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN: Apartament na sprzedaz Chrzanów