Żegnaj koncepcjo otwartej przestrzeni

Plany otwartych przestrzeni mieszkań oraz domów gościły u nas ponad dekadę. To co jeszcze niedawno wydawało nam się totalnym hitem aranżacji wnętrza, dzisiaj znacznie traci na wartości. Zachodzące zmiany możemy przypisać trwającej pandemii, która uzmysłowiła nam, iż otwarta przestrzeń wcale nie jest dla nas dobra. Podczas lockdownu nasze salony, które wcześniej spełniały funkcję reprezentacyją i służyły do spotkań ze znajomymi, zamieniły się w biura oraz szkołę. Hitem jesieni 2021, będą dekoracyjne parawany, oddzielające przestrzeń kuchenną od salonu. Jest to idealne rozwiązanie do wnętrz, w których nie możemy zrobić remontu.

 
Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Szczecin

Wielki powrót brązów

Coraz częściej przy planowaniu wnętrz wybieramy kolory oraz dodatki o barwach brązu i beżu aby stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze. W sezonie jesienno-zimowym będzie to strzał w dziesiątkę. Wszelkie elementy wystroju o naturalnych odcieniach ziemi sprawdzą się idealnie. Do wnętrz powraca również naturalny kamień, a mianowicie piaskowiec, który będzie kolejnym dodatkiem do stworzenia przytulnego pomieszczenia.

 

Naturalność ponad wszystko

Okres pandemii wpłynął na sposób postrzegania otaczającej nas przestrzeni, w której przebywamy na co dzień. Naszą uwagę przykuwają naturalne dodatki i materiały. W okresie jesienno-zimowy nie może zabraknąć w naszym wnętrzu miękkich tkanin, pledów i koców, które są neutralne, a zarazem idealnie pasują do większości wnętrz.Idealna para, czyli ogień i drewno

Co lepiej ociepli nasze wnętrze jak nie palące się świece, szczególnie w nadchodzącym sezonie. Widok palącej się świecy działa na nas kojąco i ociepla wnętrze, a zarazem stanowi idealny dodatek do wnętrza. Szklane pojemniki jak i te z naturalnych surowców sprawdzą się idealnie w nadchodzącym sezonie. Drewniane elementy na dobre zagoszczą w naszych przestrzeniach. Warto wzbogacić je o dodatki w neutralnym kolorze, bądź drewniane m.in. stoliki, donice, czy ramy luster.