W najnowszych trendach aranżacji łazienek dominują marmur, lastrico i właśnie mix kolorów i wzorów, które są w stanie stworzyć oryginalną i niepowtarzalną przestrzeń.Wprowadzenie do łazienki mocnych, intensywnych kolorów niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim odważne kolory pomogą rozbudzić domowników podczas porannej toalety. Łazienkę, która nie boi się koloru, cechuje nowoczesność oraz wyrazistość. Odważna aranżacja wnętrza pozwoli ukazać prawdziwie indywidualny styl domowników i efektowną, zachwycającą przestrzeń.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Warszawa, Żoliborz

Idealnym rozwiązaniem na aranżację modnej łazienki jest odważne łączenie wzorów i kolorów np. płytek. Gdy nie możemy się zdecydować między jasnym, pastelowym kolorem, a ciemnym i intensywnym, warto stworzyć kolorystyczny mix. W ofercie wielu firm, w tym polskich producentów są płytki bazowe, kafle strukturalne oraz wiele autorskich projektów. Wielbiciele zdecydowanych kolorów bez problemu znajdą płytki w kolorze turkusu, różu czy głębokiej zielni. Ci, którzy wciąż nie są przekonani do mocnych kolorów, mogą złagodzić kolorystykę wnętrza dobierając np. płytki w odcieniu beżu czy szarości. Takie barwne duety z pewnością stworzą przyjazny nastrój w każdym wnętrzu.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż TORREVIEJ

Nie do wszystkich przemawiają płytki marmurowe lub mieszanki kolorów. Są też tacy, którzy pragną prawdziwie niebanalnych i zaskakujących wnętrz. Nowoczesne, eleganckie oraz zgodne z obecnymi trendami wnętrzarskimi łazienki można stworzyć także za pomocą armatury czy dodatków a nawet kolorowej tapety. Nietypowe i nieoczywiste elementy wykończenia łazienek to jedne z najbardziej pożądanych obecnie trendów.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na wynajem w nowym budynku Wrocław

Lastrico, podobnie jak marmur, bez problemu odnajdzie się w towarzystwie innych materiałów. Płytki gresowe o wyglądzie kamienia terazzo, wprowadzą do łazienki więcej energii, nadając jej charakterystycznego wyglądu. Nie można przejść obojętnie obok tego, jak idealnie kolorowe terazzo sprawdzi się w połączeniu z intensywnymi barwami. Mocne, zdecydowane kolory to bezdyskusyjnie sposób na modną łazienkę.

 Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na wynajem Szczecin, Centrum

W wielu projektach można zauważyć także nieco przybrudzone odcienie czerwieni, pomarańczowego czy żółci. Co ciekawe pojawiają się one nie tylko pod postacią pomalowanych ścian, ale także wyłożonych płytkami podłóg i ścian oraz ceramiki takiej jak umywalka czy wanna, a także w bardziej konwencjonalnej formie dodatków.

 Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na wynajem w nowym budynku Bolesławiec

Co ciekawe, coraz mniej obawiamy się czerni we wnętrzach. Kojarzy nam się ona z elegancją i wysublimowanym stylem, nic więc dziwnego, że wielu inwestorów pragnie mieć w swoich wnętrzach łazienkę, w której dominuje ten kolor. Do naszych decyzji podchodzimy jednak już dużo rozważniej i w małych wnętrzach nie decydujemy się na małe, czarne błyszczące płytki. Coraz częściej możemy także spotkać czarne podłogi oraz elementy ceramiki w tym kolorze.