Urządzając kuchnię trzeba wziąć pod uwagę jej kształt, układ, wielkość oraz rozmieszczenie względem pozostałych pomieszczeń. Stąd też tak ważne jest, aby w jej projektowaniu uwzględnić racjonalne rozmieszczenie stref funkcjonalnych. Jednak nie mniej ważny jest jej wygląd. Trendy kuchenne od lat oscylują wokół drewna. To właśnie użycie tego surowca jest niezwykle pożądane w aranżacjach kuchennych od wielu lat. Naturalne materiały idealnie wkomponowują się we wnętrza zarówno klasyczne, jak i nowoczesne.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na wynajem Warszawa, Centrum

Drewno dębowe to jeden z najpiękniejszych materiałów naturalnych dostępnych aktualnie na rynku. Od lat nie wychodzi z mody, łączy ze sobą klasykę i szlachetność z pięknem i trwałością jednocześnie. Drewniana podłoga, niezależnie od pomieszczenia, w którym jest zamontowana, zawsze powinna być bezpieczna. Aranżując kuchnię w klasycznym eleganckim stylu warto przełamać schemat i wprowadzić kilka nieoczywistych rozwiązań czy mebli. Doskonałą propozycją są hokery. Gustowne wysokie stołki z wygodnym tapicerowanym siedziskiem w modnych kolorach, jakie w tegorocznej kolekcji zaproponowała firma KAM, podkreślą wyjątkowość aranżacji i dodadzą jej stylu. 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Grudziądz

Na rodzinny obiad lub spotkanie w większym gronie wygodniejszy będzie stół z krzesłami, ale poranną kawę czy szybki posiłek w ciągu dnia możemy skonsumować przy wyspie lub półwyspie kuchennym, przysiadając na hokerze. To nie tylko rozwiązanie polecane do małych wnętrz, gdzie barek służy za główne miejsce spożywania posiłków, ale i modny element aranżacyjny nowoczesnych kuchni. Jeżeli lubimy siedzieć przy wyspie kuchennej – hokery będą idealnym rozwiązaniem. Są praktyczne, lekkie i poręczne. Bez trudu można je wsunąć pod blat, gdy nie będą używane, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Kalisz

„W otwartych przestrzeniach salonowo-kuchennych umowną granicę pomiędzy poszczególnymi strefami przejęła wyspa lub półwysep, które często są również funkcjonalnym zamiennikiem stołu. Nieodłącznym elementem takiego umeblowania stały się hokery, których wysokość jest optymalnie dopasowana do wysokości blatu, a design do stylistyki mebli. Projektując systemy meblowe, myślimy o kompleksowym podejściu do aranżacji, dlatego w nowej kolekcji zaproponowaliśmy kilka rodzajów hokerów, które elastycznie można skomponować z różnymi stylami wnętrz i każdym rodzajem zabudowy meblowej”– wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Więckowice

Wysokie stołki ustawione przy wyspie lub półwyspie kuchennym stanowią centralny punkt umeblowania, dlatego mają istotny wpływ na efekt końcowy. Uniwersalna stylistyka hokerów łączy się ze wszystkimi trendami aranżacyjnymi. Doskonale prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie nie brakuje industrialnych elementów czy designerskich detali, ale będą dobrym wyborem również w przypadku kuchni klasycznych z bardziej stonowaną zabudową, wnosząc do nich nieco swobody i aranżacyjnego luzu. Wybór odpowiedniego modelu pozwoli zapewnić spójność wizualną wnętrza. Jeżeli lubimy prostotę, możemy wybrać minimalistyczne, smukłe hokery o formie taboretów, którym dodano kilka centymetrów więcej. Bardziej efektownie prezentują się te o formie przypominającej krzesła. Jeżeli cenimy sobie wygodę, warto wybrać hokery z tapicerowanym siedziskiem. 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Sosnowiec

„Niezależnie od tego czy będą wykorzystywane okazjonalnie czy przejmą funkcję krzeseł, hokery z wygodnym siedziskiem pokrytym tapicerką z miękkiej tkaniny zapewnią komfort, o który zadba także oparcie pod plecy i podpórka na nogi. Tapicerowane siedzisko to również subtelny sposób na wprowadzenie do kuchni elegancji i dodanie jej przytulności”- dodaje projektantka.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Będzin

Chcesz odmienić kuchnię i sprawić, aby nabrała blasku? Wybierz hokery w kolorze złota. Z siedziskiem w modnym, intensywnym kolorze granatu, to prawdziwy koktajl energetyczny, który przy okazji doda wnętrzu stylu i elegancji. Zaskakujący efekt zapewni z kolei połączenie luksusu z nowoczesnym stylem loftowym, czyli tapicerowane siedzisko w kolorze złota z metalem w czarnym wybarwieniu.