Proste formy i klasyczne rozwiązania są przepisem na stylową aranżacje łazienki. W nowo powstających mieszkaniach deweloperskich łazienki są projektowane w taki sposób, aby były jak najbardziej praktyczne.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Tarnów

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i rozwiązań nawet na nie wielkiej powierzchni można stworzyć stylowe a co ważniejsze w pełni funkcjonalne pomieszczenie.

Mieszkania deweloperskie- projekt z pomysłem

Analitycy WGN dostrzegają rosnące zainteresowanie coraz mniejszymi mieszkaniami. Obecnie pośród mieszkań deweloperskich największym zainteresowaniem cieszą się te dwu pokojowe o powierzchniowi około 50 mkw. Nowoczesne łazienki to nie tylko modne kolory ale przede wszystkim praktyczne rozwiązania i uniwersalne aranżacje. Klasyka, minimalizm i czyste formy to doskonałe tło dla odważnych detali, które podkreśla charakter wnętrza.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na wynajem w nowym budynku Gdańsk, Wrzeszcz

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Nowoczesna łazienka z mocnym kolorem

Minimalizm, które jest punktem wyjścia dla nowoczesnych aranżacji można potraktować jako bazę aranżacji. Całe wnętrze utrzymane w odcieniach szarości czy beżu może wydawać się nudne i nijakie.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN: Apartament na sprzedaż Bezrzecze

Dlatego warto zdecydować się na mocne akcenty kolorystyczne. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jakie można zaobserwować w mieszkaniach deweloperskich są meble w intensywnych, mocnych kolorach. Nawet jedna szafka może stać się osią aranżacji całej łazienki. Co więcej ma to wymiar czystko praktyczny, zdecydowanie łatwiej wymienić jedną szafkę niż płytki w całej łazience.

Moc detalu

W nowoczesnych aranżacjach bardzo dużą rolę odgrywa detal. W przypadku łazienki dobą inwestycją jest designerska bateria łazienkowa czy umywalka wykonana z naturalnego materiału. Bardzo popularne są obecnie elementy w stylu retro, w łazience może to być np. wanna na złotych nóżkach. W połączeniu z prostotą innych elementów i stonowanymi kolorami nada wnętrzu indywidualnego charakteru a całość stanie się przytulna i bardziej spersonalizowana.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Ostrów Wielkopolski, Wenecja

Ciekawym dopełnieniem projektu są czarne, okienne ramy, lustro w dębowej oprawie oraz prysznic i bateria w kolorze ciemnej stali lub miedzi. Dla osób nie lubiących ekstrawagancji ciekawym rozwiązaniem jest cała łazienka w jednym kolorze, ale co ważne muszą to być różne nasycenia tego samego odcieniu. W ten sposób uzyskujemy efekt przejścia np. od ciemnego, prawie czarnego szarego na podłodze poprzez gołębi na ścianach aż po prawie białe sufit. Takie wnętrze jest proste, nowoczesne a przede wszystkim bardzo eleganckie i sprawdzi się zarówno w biurach, gabinetach lekarskich czy salonach SPA.

Jak spersonalizować mieszkanie deweloperskie?

Spersonalizowane dodatki, które tworzą indywidualny styl i klimat wnętrza jest szczególnie ważne w przypadku ustandaryzowanych mieszkań deweloperskich.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom bliźniak na sprzedaż Kurów

Dodając do wnętrza osobiste akcenty tworzymy prawdziwy dom. Z pozoru może się to wydawać dość ryzykownym rozwiązaniem, szczególnie w kontekście aranżacji łazienki, ale odpowiednio zabezpieczony plakat czy wielkoformatowe zdjęcie doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu. Nowoczesne aranżacje to także kontrast zarówno kolorów, faktur jak i nowoczesnego ze starym.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN: Apartament na sprzedaż Ustroń