Meble w minimalistycznym stylu nie muszą być nudne, subtelny połysk, delikatne kolory czy efekt żyłkowania w połączeniu z dekoracyjnym reliefem to tylko niektóre z opcji.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na wynajem w nowym budynku Gdańsk, Wrzeszcz

We współczesnych aranżacjach pojawia się wiele ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest interpretacja popularnego we wnętrzach kamienia kwarcytowego, połączenie gresu porcelanowego oraz szkliwionych płytek ściennych we wnętrzach. Takie nowatorskie rozwiązania pozwalają na stworzenie funkcjonalnego i atrakcyjnego wizualnie wnętrza. Minimalizm podkreśla czystość formy i jakość materiału. Różnorodne formaty, naturalne barwy i subtelne zdobienia pozwalają na stworzenie wielu ciekawych aranżacji, zarówno w domu, jak i w przestrzeniach publicznych, takich jak hotele, restauracje czy butiki.

 Zdjęcie pochodzi z ofertt WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Tarnów

Proste formy, jednolite faktury i brak zbędnych ozdób dotyczy kolorystyki panującej w mieszkaniu. Nie wprowadzajmy do niego ferii barw, a zdecydujmy się na maksymalnie 2 dominujące i jeden mocniejszy, który wpleciemy np. za pomocą jakiejś pojedynczej dekoracji. Najbardzej oczywistym wyborem są białe ściany, które stają się tłem. Na gładkich ścianach dobrze sprawdzą się duże zdjęcia czy plakaty. Ciekawym rozwiązaniem są te czarno-białe lub geometryczne. Dla osób ceniących niebanalne rozwiązania polecany kolorowe neonowe napisy, które dodadzą indywidualnego charakteru. Kolejnym pomysłem jest pokrycie ściany tapetą, np. w biało – czarne pasy.

 Zdjęcie pochodzi z ofert WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Gdańsk, Jasień

Styl minimalistyczny jest doskonały dla osób ceniących porządek i dobrą organizacje. Wnętrza pełne harmonii, ładu i porządku nie muszą być nudne i ascetyczne. Brak zbędnych ozdób i bibelotów uwypukla piękno mebli i designerski charakter dodatków. Jednak ważne, żeby połączyć wygląd z funkcją praktyczną. Doskonałym przykładem są lampy, żyrandole i kinkiety są nie tylko źródłem światła ale także stylowym dodatkiem nie zagracającym przestrzeni.

 Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Szczecin

W domu urządzonym w stylu minimalistycznym dobrym rozwiązaniem są meble wykonywane na wymiar lub modułowe. Wynika to z maksymalnej indywidualizacji, którą dzięki nim możemy otrzymać. Ponadto mamy gwarancję w stu procentach wykorzystanej powierzchni i pewność, że są one idealnie dopasowane do naszych preferencji i stylu życia. 

 Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Kalisz

Ograniczając elementy wystroju do niezbędnego minimum możemy pozwolić sobie na ekstrawagancję w doborze designerskich dodatków czy dzieł sztuki. W minimalizmie bardzo ważna jest też jakość. Używane materiały są najczęściej gładkie, eleganckie, bardzo solidne. To także wpisuje się w myślenie o funkcji – bo wszystko ma służyć wiele lat w dobrym stanie. Minimalizm i nowoczesność są obecnie ze sobą nierozerwalnie powiązanie. Wnętrza w stylu nowoczesnym bazują na minimalizmie. Bazują na uporządkowaniu, symetrii i wyrazistych pozbawione zbędnych ozdobników bryły wyposażenia. Jest to doskonały punktem wyjścia dla stworzenia indywidualnego wnętrza, skrojonego na miarę właściciela. Tylko w oszczędnych aranżacjach można bowiem skoncentrować się na fantazyjnej formie mebli, oryginalnej grafice czy niebanalnej strukturze tapicerki.