Po pierwsze światło. Oświetlenie jest ważnym elementem każdego wnętrza. Odpowiednie dobranie oświetlenia to nie tylko wybór lamp. Należy wziąć pod uwagą przeznaczenie konkretnego pomieszczenia, ilość czasu jaki w nim spędzamy oraz funkcjonalność. W sypialni dobrze sprawdzi się rozproszone światło sprzyjające relaksowi. W tym przypadku dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju kinkiety czy abażury, te o nietypowych formach czy geometrycznych kształtach mogą stać się głównym elementem ozdobnym we wnętrzu. W salonie, który łączy w sobie kilka funkcji powinno być kilka źródeł światła. Klasycznym rozwiązanie dodającym wnętrzu charakteru są lampy podłogowe. W zależności od preferencji można wybrać te bardzo nowoczesne o nietypowym kształcie czy bardzo ozdobne. Stylowa lampa zgodna z gustem właścicieli są inwestycją na lata.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Okuniowiec

Meble we wnętrzach mają spełniać dwie funkcje: praktyczną i estetyczną. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że stają się ponadczasowe i pasują do praktycznie każdej aranżacji. Jednym z najpopularniejszych w tej kategorii są krzesła w fotele. Ciekawym połączeniem jest klasyczna forma w nietypowym kolorze. Meble o prostych i dobrze znanych kształtach w odważnych barwach z jednej strony są bezpiecznym rozwiązaniem. Pasują do innych elementów we wnętrzu i nie są przytłaczające. A bogata paleta barw, wzorów i tkanin pozwala na spersonalizowanie i dopasowanie mebla do i indywidualnych preferencji.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Gorzów Wielkopolski

Przy aranżacji swoich czterech ścian chętnie sięgamy po klasyki designu albo po meble retro w odświeżonym wydaniu. Nie muszą być projektowane przez znanych artystów – tym, co istotne, jest przede wszystkim autentyczność i skojarzenie ich ze wspomnieniami z dzieciństwa. Nierzadko adaptujemy je do nowoczesnego stylu. Meblościanki nie mają już połysku, lecz matowe, czarne wykończenie. Niekiedy też są demontowane, a wykorzystywana jest tylko ich część – chociażby jako komoda. Pomysłów na ich renowację jest wiele.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN:Apartament na sprzedaż Szczecin, Centrum

Chcąc dobrze wyeksponować designerski mebel, trzeba pomyśleć przede wszystkim o jego otoczeniu.„Wiele zależy od układu mieszkania. Dobrym sposobem jest wykorzystywanie naturalnego światła i stawianie ulubionych mebli w pobliżu okien. Zachodzące, niskie słońce wydobywa fakturę przedmiotów, więc z pewnością podkreśli nietypowe usłojenie czy tkaninę. Jeśli zaś mamy możliwość zaaranżowania wnęki, bo na przykład nasz salon jest zbudowany na planie litery L, ciekawym pomysłem będzie urządzenie go właśnie tymi meblami, które mają stworzyć niepowtarzalny klimat”– radzi Jakub Orski z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Gdańsk, Mamblewo

Szczególnie ważnym jest unikanie przytłaczającego nadmiaru. Designerskie, oryginalne meble będą wyróżniającym się akcentem. Warto zrezygnować zatem z intensywnych, przyciągających wzrok kolorów w najbliższym otoczeniu. Można za to pokusić się o podkreślenie ulubionego mebla – najlepiej przez zestawienie z przedmiotami o podobnych elementach (w barwie lub materiale). 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Pilchowo

Zarówno najbardziej znane projekty mebli, jak i te nabywane z drugiej ręki mogą być ciekawym akcentem w aranżacji. Tym, co najważniejsze, jest jednak wykorzystanie ich w taki sposób, by stały się dominantą wnętrza – dopiero wówczas wydobędziemy ich prawdziwy potencja.