Większości z nas wiosna kojarzy się z powrotem barw po długiej zimie. Coraz chętniej są one wykorzystywane także we wnętrzach. Projektanci proponują w tym sezonie zaskakujące połączenia kolorów ziemi z intensywnymi wiosennymi akcentami, które mogą być jednym z najgorętszych trendów nadchodzących miesięcy.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na wynajem Bolesławiec

Kolorowe akcenty to nie tylko zasłony, poduszki czy kolorowe doniczki. Chcąc odświeżyć wnętrze na wiosnę warto zmienić kolor ścian. Dzięki farbą nowej generacji malowanie stało się nizwykle proste. Decydując się na nowy kolor na ścianach warto rozważyć delikatny wrór czy konkrastowy kolor na jednej z nich.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Zduńska Wola

Geometryczne wzory są ciekawym rozwiązaniem, które nadaje wnętrzu ciekawego i indywidualnego charakteru. Modnym i niebabalnym uzupełnieniem przestrzeni są także tapety i fototapety. Występują one w niezliczonych kolorach, wzorach i motywach więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i swojego wnętrza.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Słupsk, Osiedle Akademickie

Zabawa kolorem to najprostszy sposób na ożywienie wnętrza. Nie każdy jednak chce od razu decydować się na fluorescencyjny pomarańcz czy intensywną zieleń. W takiej sytuacji warto zdać się na bardziej stonowane barwy ziemi, ponadczasowe pastele lub zacząć od wprowadzenia do mieszkania drobnych akcentów kolorystycznych. Doskonale sprawdzi się tu niewielka doniczka, kilka poduszek lub pięć małych płytek na podłodze w łazience. Dzięki temu będziemy mieli szansę sprawdzić, czy dobrze czujemy się w otoczeniu barw innych niż biel i szarości.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na wynajem w kamienicy Gorzów Wielkopolski

Drobne akcenty i eksperymenty z kolorem pozwalają na stworzenie na wyjątkowe wnętrza. Decydując się na elegancką jasną zieleń czy stonowaną brunatną czerwień, łatwo ożywimy każde monochromatyczne wnętrze lub dodamy kolejny ciekawy element do mniej minimalistycznej przestrzeni. Ściany czy płytki w odcieniach bieli, szarości i czerni będą stanowiły natomiast doskonałe tło dla bardziej awangardowych elementów wystroju i krzykliwych barw. Pastelowe bary to rozwiązanie pasujące zarówno do prostych, uporządkowanych wnętrz, jak i tych bardziej eklektycznych oraz niekonwencjonalnych.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN: Apartament na sprzedaż Szczecin, Żelechowa