Eleganckie drewno i surowy metal to atrakcyjne połączenie, które w tym sezonie będzie widoczne w modnych wnętrzach. Drewno pozostaje w kręgu zainteresowań projektantów wnętrz, ale nie w pojedynkę. Dobrze jest skomponować jego naturalny urok z wyrazistymi akcentami, kolorami czy kontrastującymi materiałami dzięki którym wygląd kuchni stanie się bardziej efektowny i nowoczesny.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż CIUDAD QUESAD

„Odważne podejście do kreowania wnętrz nie musi oznaczać wyszukanych form czy krzykliwych dekorów, których efekciarski wizerunek z czasem może stać się zbyt uciążliwy dla użytkowników. Modne wnętrze która zachwyci niestereotypowym wyglądem, możemy zaaranżować również przy subtelnych drewnianych elementów. Chociaż ma ono uniwersalny charakter, dzięki wyrazistym dodatkom wystroju możemy stworzyć oryginalny styl pomieszczenia”- wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka mebli kuchennych w Spółce Meblowej KAM

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż Pilchowo

Na liście modnych dodatków znalazł się uniwersalny acz nowoczesny metal. Jego współczesny, surowy charakter sprawdzi się nie tylko w aranżacjach w stylu loftowym. Metalowe półki, wolno stojące regały, krzesła, lampy czy nawet mniejsze elementy jak nogi kuchennego stołu, będą atrakcyjnym uzupełnieniem monochromatycznej zabudowy drewna. Otwarte półki z metalu wkomponowane w ciąg tradycyjnej zabudowy meblowej nadadzą jej nie tylko nowoczesnego designu, ale i wizualnej lekkości.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż TORREVIEJ

„Drewno ociepla metal i łagodzi jego industrialny wizerunek, a samo zyskuje bardziej wyrafinowany charakter. Takie kontrastowe połączenie materiałów dynamizuje przestrzeń, dodaje jej energii i odświeża klasyczną stylistykę zabudowy meblowej.”

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Pobierowo

W modnych aranżacjach sprawdzi się metal w prestiżowym - czarnym kolorze. W takim wybarwieniu doskonale podkreśli nowoczesny charakter pomieszczenia. Czerń metalowych półek, regałów, lamp czy nawet elementów dekoracyjnych będzie się dobrze prezentować, jeżeli we wnętrzu znajdą się również inne elementy wystroju w tym kolorze. Dla ciekawszego efektu wizualnego można powtórzyć motyw czarnego metalu również w postaci identycznych uchwytów listwowych na frontach mebli. Taka stylizacja będzie spójna, a wyważone proporcje pozwolą zachować dobry smak i wrażenie harmonii.