Kamienny blat, obudowa kominka, czy marmurowa podłoga w łazience, to synonim luksusu i elegancji wnętrza. W trosce o ich nieskazitelne piękno, musimy się niestety liczyć z koniecznością specjalnej pielęgnacji, zwłaszcza podatnego na zaplamienia marmuru. Dlatego od kilku lat obserwujemy coraz większe zainteresowanie powierzchniami imitującymi naturalny kamień. Poza znakomitymi właściwościami użytkowymi, takie materiały mają interesującą i bogatą paletę kolorystyczną i cechują się oryginalnym wzornictwem. Dzięki temu łatwo dopasować go do wnętrz o różnej stylistyce.

zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Dom bliźniak na sprzedaż CIUDAD QUESAD

Powierzchnie kwarcowe to mieszanka wyrafinowanych surowców - szkła, kwarcu i porcelany - którą charakteryzuje najwyższa odporność na szkodliwe czynniki, takie jak promieniowanie UV, zarysowania, plamy oraz wstrząsy termiczne. Zmielone surowce poddaje się prasowaniu pod ogromnym naciskiem 25 tys. ton i wypala w bardzo wysokiej temperaturze.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na sprzedaż w nowym budynku Bolesławiec

Dzięki czemu finalny produkt jest często lżejszy i łatwiejszy w montażu niż naturalne kamienie, występujące najczęściej w grubości 20 lub 30mm. Co więcej tego typu materiały mają zagwarantowaną nawet 25-letnią gwarancje na czynniki zewnętrze.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż TORREVIEJ

Wzory oferowane przez poszczególnych producentów są bardzo różnorodne. Poczynając od monochromatycznej palety, kończąc na wzorach nawiązujących do takich materiałów jak marmur, kwarcyt, beton, a nawet metal, czy rdza. Materiały imitujące naturalny kamień charakteryzują się nie tylko ciekawym wybarwieniem, ale także strukturą: mogą być gładkie lub z interesującą fakturą, matowe, lub błyszczące. Duży wybór produktów dostępnych na rynku daje niemal 100% gwarancję, że każdy znajdzie coś dla siebie, a wszechstronność zastosowań otwiera przed nami nieograniczone możliwości kreacji przestrzeni, gdzie ten sam wzór może być wykorzystany zarówno na okładzinach ścian, podłóg, drzwi, powierzchniach roboczych czy schodach – zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Gdynia, Fikakowo

Warto pamiętać, że szeroki wybór powierzchni kwarcowych na rynku wcale nie oznacza, że wszystkie z nich odznaczają się takimi samymi parametrami użytkowymi. Technologie produkcji różnią się od siebie, dlatego przed wyborem konkretnej marki warto sprawdzić jej właściwości, dostępne certyfikaty oraz gwarancję. Obróbka i montaż tego typu powierzchni wymaga specjalistycznej wiedzy i zaplecza technologicznego, dlatego w celu doboru najlepszego rozwiązania warto skonsultować się z fachowcem.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie na wynajem w nowym budynku Piotrków Trybunalski, Dmowskiego