Barwy mają moc. Wpływają na nastrój, wyciszają lub wręcz przeciwnie – zachęcają do działania. Dlatego tak ważne jest, aby podczas aranżacji wnętrz wybrać kolor, który będzie zgodny z naszym stylem życia, upodobaniami oraz potrzebami.

„Classic Blue to odcień błękitu, który doskonale nadaje się do wnętrz o różnym charakterze. Z jednej strony niesie uspokajające przesłanie, z drugiej jednak – jako barwa nie do końca oczywista w aranżacji – potrafi wnieść do wnętrza wyjątkową energię. Jego urok można wydobyć i kształtować dzięki odpowiednim zestawieniom – zarówno kolorystycznym, jak i strukturalnym. Przede wszystkim – nie jest barwą neutralną, warto więc zestawiać go z jaśniejszymi, naturalnymi odcieniami i materiałami. Stonowana oprawa pozwoli dodatkowo wydobyć jego wyrazisty charakter" – komentuje Maciej Skupiński z pracowni KODO Projekty i Realizacje.

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Kraków, Stare Miasto

 Połączenia kolorystyczne z wykorzystaniem Classic Blue można wykorzystać również w pomieszczeniach łazienkowych. W toalecie ściana w kolorze subtelnie komponuje się z zabudową stolarską w barwie naturalnego, ciemnego drewna potęguje wrażenie buduarowej intymności. Całość może być podbudowana dyskretnym oświetleniem i dekoracjami w nowoczesnej stylistyce.

Classic Blue, zgodnie z założeniami, okazuje się być kolorem ponadczasowym. Aranżacja, w której dominuje, nigdy nie stanie się standardowa czy nudna. Zaskakuje bowiem urokiem głębi oraz szeregiem możliwości w zakresie łączenia z różnymi materiałami i odcieniami. Sama barwa może wnieść do wnętrz powiew nowoczesności, a do naszego życia – zapowiedź spokoju, wyciszenia i stabilności. Kolor ma ułatwiać koncentrację, a także pomagać w zebraniu myśli i wyciszeniu dlatego też bardzo dobrze sprawdza się w sypialni. Spokojny a jednocześnie wyrazisty kolor dysponuje dużym potencjałem i uniwersalnością aranżacyjną.

Zdjęcie pochodzi z ofert WGN:Mieszkanie w budynku mieszkalnym na sprzedaż Bolesławiec

Błękity należą do grupy neutrali, czyli ponadczasowych barw, które nie wychodzą z mody. Odcienie niebieskiego można zastosować we wnętrzach w wersji total look, bez efektu przepełnienia i przesycenia. Jednak przy wyborze takie rozwiązania warto zastosować różne odcienie barwy z jedną dominantą i tu doskonale sprawdzi się Classic Blue. Klasyczny kolor idealnie współgra ze stylem glamour i art. deco. Błękit w połączeniu ze złotymi dodatkami, takimi jak oświetlenie, małe stoliki czy elementy dekoracyjne, zbuduje wyjątkowo wyrafinowaną aranżację.

Kolor roku 2020 daje również wiele możliwości zwolennikom odważnych rozwiązań. Dzięki uniwersalnej naturze Classic Blue, bardzo dobrze wygląda w zestawieniu z odważniejszymi nawet bardzo kontrastującymi barwami. Bez obaw można go połączyć z różem, zarówno pudrowym jak i tym bardziej nasyconym. Niebieski lubi się również z pomarańczowym i rudym. Jeśli zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami zdecydowaliśmy się na zieleń we wnętrzach, bez obaw można połączyć ją z błękitem. Chłodny, pastelowy odcień mięty idealnie będzie komponował się z Classic Blue. 

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Gdańsk, Maćkowy

 „Doskonałą przeciwwagą dla palety błękitów są elementy w kolorze naturalnego drewna: podłogi, stolik kawowy, półki, zasłony czy ramy obrazów. Na pierwszym planie może pojawić się dywan np. jako jedyny wzorzysty element aranżacji, który, pozornie jakby z innej bajki, wnosi do wnętrza niepowtarzalną dynamikę, podbitą stylistyką nowoczesnych grafik” – dodaje Maciej Skupiński

Zdjęcie pochodzi z oferty WGN: Apartament na sprzedaż Kraków

Classic Blue świetnie sprawdza się zarówno na dużych powierzchniach, jak i w detalach. Można więc pomalować ściany (lub jedną wybraną) na odcień Classic Blue – to dobry wybór zwłaszcza do salonu czy sypialni. Odcień jest nasycony, kojący, sprzyja więc odpoczynkowi. Inna opcja to np. tapeta, okazały niebieski dywan czy wciąż modne meble wypoczynkowe obite barwnym welurem. Jeśli chodzi o dodatki, warto pamiętać o tkaninach do wnętrza, drobnych detalach dekoracyjnych (figurki, wazony, ramki na zdjęcia), a także grafikach i plakatach.