Drewno to niezwykle uniwersalny materiał, od lat wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Drewniane elementy czy detale nadają przestrzeni klimatu i są wstanie podkreślić charakter pomieszczenia. Co ważne, naturalne materiały nigdy nie wychodzą z mody, z czasem zmieniają się jedynie zastosowania i formy. Drewo ma swoje stałe miejsce wśród najnowszych trendów wnętrzarskich. Jest to spowodowane jego uniwersalnością i bogactwem dostępnych rodzajów: jasne, ciemne, fornir czy bele w stylu rustykalnym.

Oferta WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż

Elementy dekoracyjne i meble wykonane z naturalnego drewna są przełamaniem minimalistycznych i nowoczesnych aranżacji. Na tle jasnych kolorów i prostych płaszczyzn - drewniane dodatki są wyjątkowo dobrze widoczne i przykuwają swoją obecnością uwagę. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji najczęściej wybierają akcesoria z drewna w kolorze białym. Są one bardzo subtelne i wnoszą powiew świeżości i lekkości do wnętrza. Zupełnie przeciwny efekt otrzymamy, gdy we wnętrzu zastosujemy dodatki wykonane z ciemnego drewna. Sprawdzą się one doskonale we wnętrzach w stylu tradycyjnym. Drewniane elementy wnoszą do wnętrz ponadczasowy urok i styl eko, są uniwersalne, eleganckie, a także praktyczne. Drewno we wnętrzu odpowiednio dobrane może grać główną rolę w całej aranżacji lub być jej subtelnym dopełnieniem.

Oferta WGN: Dom bliźniak na sprzedaż Ochojno

Naturalne drewno to synonim indywidualizmu, różne odcienie, faktura czy przekrój słojów sprawiają, że nie ma dwóch takich samych kawałków, a co za tym idzie będzie dwóch takich samych aranżacji z wykorzystaniem tego materiału. Proste drewniane meble, blaty, czy drewniane dodatki dodają uroku i lekkości wnętrzu. Pamiętajmy, że aby aranżowana przestrzeń zyskała swój niepowtarzalny klimat, wystarczy wprowadzić do niej pojedynczy drewniany element i przekonać się jaka jest siła drobiazgu. Drewno zaprezentowane na tle innych materiałów, ukaże nam swą wyjątkową naturę i ponadczasowy urok.

 Oferta WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Kraków

Obecnie z drewna wykonuje się o wiele więcej niż blaty kuchenne czy podłogi. Coraz większą popularność zyskują nieoczywiste rozwiązania, np. surowe pieńki jako stoliki kawowe czy pufy wykonane z palet. Takie wręcz surowe formy doskonale komponują się ze stylem industrialnym i loftową przestrzenią.

 Oferta WGN: Mieszkanie na sprzedaż w bloku Kraków

Należy jednak pamiętać, najprostsze rozwiązania mogą okazać się tymi najbardziej efektywnymi. W roli dekoracji wnętrza wystąpić może także drewno do kominka, które ułożymy w estetyczny sposób. We wnętrzu idealnie zaprezentuje się na przykład drewniany wazon, który idealnie połączy się z urokiem żywych kwiatów. Drewniane lampiony będą nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale przede wszystkim pomogą nam stworzyć wieczorową porą naprawdę niepowtarzalny klimat. Nie bójmy się naturalnego drewna, wykorzystujmy je i eksponujemy jego urok w swoich wnętrzach. Czasem warto zrezygnować z gładkiej, szlifowanej beli, a jej miejsce wypełnić kawałkiem surowego drewna.

Oferta WGN: Dom wolnostojący na sprzedaż

 

„Naturalne drewno, takie jak orzech amerykański czy dąb, nawiązuje do organicznej potrzeby kontaktu z naturą. Zarówno subtelne akcenty, jak i większe przestrzenie z udziałem tego surowca tworzą kontrast dla syntetycznych, przemysłowych materiałów. Drewno dawno przestało już pełnić rolę wyłącznie dekoracyjną - umiejętnie wplecione w projekt bryły budynku oraz wnętrz emanuje przytulnością, zachęca do pozostania na dłużej, tworzy szansę na złapanie oddechu i sprzyja naszemu zapotrzebowaniu na slow life. Z jego pomocą możemy wykreować przestrzeń zarówno pełną minimalizmu, jak i epatującą luksusem”- mówi Grzegorz Goworek, współwłaściciel Studio O.

 Oferta WGN: Apartament na sprzedaż

Odpowiednio dobrana drewniana podłoga, zabudowa salonu czy kuchni, czy przesuwane drzwi wzorowane na japońskich partycjach, mogą stać się fantastycznym tłem dla kontrastujących z naturalnym surowcem obrazów, grafik, rzeźb, mebli i roślin. Drewniane elementy znakomicie wpasowują się w nowoczesne wnętrza. Zestawiając je na wiele sposobów za każdym można uzyskać ciekawy i zaskakujący efekt.