Szarości są doskonałym tłem do wyeksponowania innych kolorów, szczególnie tych nasyconych i intensywnych, jak również designerskich mebli czy dodatków. Jest klasyczna i neutralna, ale też wytworna, elegancka i bardzo efektowna przez co nawet solo może „zbudować” całe wnętrze. Ma niezliczoną ilość odcieni - antracytowy, grafitowy, stalowy czy srebrny; może też zawierać w sobie delikatną nutę innych barw.

Mieszkanie na sprzedaż z oferty WGN

Taka mnogość tonacji koloru stwarza wielkie możliwości aranżacyjnych i doskonale podkreśla charakter każdego wnętrza. Chłodne odcienie i blada szarość podkreślają surowość wnętrz. Doskonale pasują do stylu minimalistycznego, loftowego czy industrialnego. Chłodna kompozycja wnętrza nabiera optymizmu, dzięki wyrazistym akcentom kolorystycznym przeniesionym na dodatki.


Mieszkanie na sprzedaż z oferty WGN

Ściana z domieszką koloru szarego ma przygaszoną, spokojną barwę. Doskonale pasują do niej również szare obicia kanap i foteli, białe meble, stalowe wykończenia. Barwa ta doskonale łączy się też z różem i błękitem, a we wnętrzach o charakterze vintage - z intensywnym żółcieniem i zielenią. Szare ściany są uosobieniem elegancji w połączeniu z klasycznymi detalami i wyrafinowanym stylem. Delikatna paleta kolorów pozwala wyróżnić szczegóły takie, jak welurowe sofy, czy kolorowe dodatki. Warto zaznaczyć, że ściany w kolorze szarym są swoistym powiewem świeżości i alternatywą osób znudzonych bezpiecznymi i wszechobecnymi odcieniami beżów i brązów. Neutralne tło jakim są szare ściany to najlepszy sposób, aby zwrócić uwagę na interesujące elementy wystroju, podkreślając je. Jednym z najlepszych sposobów na dodanie wyrafinowanego i nowoczesnego stylu do szarego salonu jest urozmaicenie o wykończenia w kolorze czarnym lub ciemnoszarym.

Mieszkanie na sprzedaż z oferty WGN

Współczesne wnętrza z szarymi ścianami podkreślone odrobiną blasku świetnie nadają się do stworzenia eleganckiego stylu Glamour, gdzie głębokie barwy i luksusowe tkaniny zapraszają do relaksu. Dzięki uniwersalności barwy można go z powodzeniem łączyć z praktycznie każdym kolorem. Wszystko zależy jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Szary połączony z żółcieniami lub intensywnymi różami da wyrafinowany, współczesny efekt. Zestawienie go z pastelami sprawi, że nasze wnętrze będzie prezentowało się stonowanie i łagodnie. Z kolei łącząc szarość z bielą dodamy pomieszczeniom elegancji.

Mieszkanie na sprzedaż z oferty WGN

Ciekawym rozwiązaniem we wnętrzach z udziałem koloru szarego jest tapeta bądź fototapeta na fragmencie wybranej, nie zagospodarowanej ściany lub całości ściany. Fototapeta w szczególności nada wyjątkowego charakteru wnętrzu – ukaże motyw przewodni natury czy aglomeracji miejskiej. Może sprawić, że pomieszczenie wyda się optycznie większe i spersonalizowane. Podobnie ma się sprawa z mniejszymi formatami zdjęć lub różnej grafiki jako obrazami w ramie. Wszystkie wymienione elementy od razu zwracają uwagę i uatrakcyjniają wnętrze. W szarych wnętrzach doskonale będą się prezentować barwne, wzorzyste tapety, fototapety oraz inne mniejsze elementy o mocniejszej i nasyconej energią kolorystyce, które ożywią spokojną aranżację ścian. Szare ściany to wciąż mode i wybierane przez projektantów rozwiązanie w aranżacj wnętrz. Odcienie szarości pasują do nowoczesnych, monochromatycznych mieszkań. Może być surowa, np. beton, czy stal. Ale może być też odbierana jak ciepły kolor wnętrz, np. w połączeniu z kolorami różowym czy żółtym. Szarości pozwalają łatwo ją dopasować do stylu mieszkania.


Mieszkanie na sprzedaż z oferty WGN

Pomalowanie ścian na szaro jest doskonałą opcją dla osób lubiących częste zmiany aranżacji, klimatu i wyposażenia wnętrza. Takie rozwiązanie będzie stanowić bazę do której można dodawać elementy w różnych stylach. Wnętrze można łatwo zmienić za pomocą dodatków, tekstyliów oraz roślin i dzięki niewielkim przekształceniom możliwa jest diametralna metamorfoza przestrzeni.

Mieszkanie na sprzedaż z oferty WGN

Na szarym tle można pięknie wyeksponować drewniane meble. Połączone ze szkłem i stalą nadadzą wnętrzu salonu industrialnego wyrazu, zestawione z tkaninami i staroświeckimi detalami stworzą klimat rustykalny dając pełną dowolność. Szarość pozostając zawsze na drugim planie, ładnie wyeksponuje zarówno linie jak i barwy wyposażenia. I co najważniejsze – nie ma ryzyka, że kolory zaczną się ze sobą „gryźć”.

Mieszkanie na sprzedaż z oferty WGN

Szarość jest na tyle neutralna, że mając ją za tło, trudno nietrafnie zestawić odcienie. Natomiast poprzez utrzymanie głównych elementów wnętrza w różnych odcieniach szarości można uzyskać efekt elegancji i spokoju. Szare ściany doskonale zaprezentują się w towarzystwie pomarańczu, zieleni, czerwieni, żółci, fioletu, błękitu a nawet różu. Nie trzeba się bać nawet ciemnych odcieni szarości i rozległych szarych płaszczyzn w pokoju dziennym. Wystarczy rozjaśnić je odpowiednio dobranym oświetleniem i kilkoma wyrazistymi detalami (kwiaty, jasne poduchy, zasłony). Jeśli obawiamy się monotonii we wnętrzu z szarymi ścianami i meblami, warto zadbać o zróżnicowanie faktur, doskonałym dopełnieniem matowych ścian i mebli będzie na przykład lustro, połyskujący obraz, czy niejednolita powierzchnia – najlepiej dodatkowo podświetlona i wyeksponowana.

Mieszkanie na sprzedaż z oferty WGN

Dzięki pomalowaniu ściany z oknem na ciemny, niemal grafitowy odcień szarości, piękny widok za oknem zyskał rangę obrazu. Ujęty w ciemne ramy stał się najważniejszym elementem wnętrza. Średniej wielkości, pokój o szarych ścianach dzięki sztukateriom, listwom przypodłogowym, a także takim detalom jak zbiór porcelanowych talerzy, czy wazon z polnymi kwiatami nabrał staroświeckiego charakteru. Szare ściany będą efektowne, jeśli odpowiednio je zastosujemy w aranżacji wnętrza. Monochromatyczna koncepcja łącząca szare ściany z meblami w tym samym kolorze wymusza dyscyplinę we wnętrza i jednocześnie ściśle określa rodzaj jego oddziaływania na użytkownika. Dlatego też idealne w aranżacji wnętrza z szarymi ścianami zagrają zróżnicowane faktury materiałów. Dodatkowy wymiar uzyskamy przez umiejętne operowanie natężeniem, rodzajem i barwą światła przy zastosowaniu szarych ścian.