Stojące designerskie lampy można najczęściej spotkać w sypialniach, salonach a coraz częściej w jadalniach. Stają się one już czymś więcej niż źródłem oświetlenia i praktycznym elementem wystroju. Światło lampy stojącej nadaje każdemu wnętrzu przytulności i pomaga zbudować ciepły, intymny nastrój, dlatego warto zdecydować się na ten element i wprowadzić go do swojego domu lub mieszkania.

Wybierając tego rodzaju lampę należy brać pod uwagę jej styl oraz rodzaj światła jaki daje. Jeśli szukamy lampy, która ma stanąć obok ulubionego fotela, gdzie domownicy spędzają czas z lekturą lub laptopem rodzaj światła będzie najważniejszym czynnikiem. W tym wypadku lepiej sprawdzi się chłodne punktowe oświetlenie aniżeli delikatne, rozproszone światło. Lampy podłogowe są również elementem tworzącym rodzinną atmosferę i domowy klimat.

W dużych pomieszczeniach ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie dwóch różnych lamp. Dzięki temu wnętrze uzyskuje indywidualnego charakteru. Ostatnio bardzo modne stały się lampy na trójnogu, które dodatkowo są stabilne, a tym samym bezpieczne. Doskonale się więc sprawdzą w domach, w których mieszkają dzieci. W salonie w stylu loftowym sprawdzi się lampa stojąca industrialna, której prosty design idealnie pasuje do charakteru takiego pomieszczenia. Z kolei w rustykalnych i klasycznych wnętrzach najlepiej wyglądać będą lampy stojące ze stylowymi abażurami.

Rosnące zainteresowanie klientów sprawiło, że segment lamp podłogowych sukcesywnie się powiększa. Ciekawe egzemplarze można już kupić w popularnych meblarskich a nawet budowlanych marketach. Wiele ciekawych propozycji znajdziecie chociażby w sklepach internatowych i na portalach aukcyjnych, gdzie swoje produkty wystawia wielu sprzedawców działających na terenie całego kraju. Co więcej, warto szukać też dobrych okazji drugiej ręki. Poszukując używanej lampy można bowiem trafić na prawdziwe perełki w bardzo korzystnych cenach i różnych stylach.

Zdjęcia pochodzą z ofert WGN


Sprawdź więcej: Mieszkania na sprzedaż