Małe mieszkanie nie oznacza rezygnacji z ulubionych elementów aranżacji wnętrz, nawet jeśli są one charakterystyczne dla loftów. Przykładem może być ceglana ściana najczęściej pojawiająca się w dużych apartamentach w stylu industrialnym. W małym mieszkaniu warto zdecydować się na kompromis i pokryć część ściany płytkami imitującymi cegłę lub tapetą. Co więcej, warto podświetlić ten element. Dzięki temu pomieszczenie zostanie dodatkowo rozświetlone i zyska nowoczesnego charakteru.

W każdym wnętrzu bardzo ważne jest odpowiednie dobranie koloru. Natomiast w niewielkich mieszkaniach jest to decyzja wręcz kluczowa. Doskonale sprawdzą się jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze, aby spotęgować ten efekt warto użyć tego samego koloru we wszystkich pomieszczeniach. Dla nadania indywidualnego charakteru warto wprowadzić tekstylia w ulubionym kolorze. Dodatkowo ożywią one wnętrze i wprowadzą domową atmosferę. Co więcej, łatwo je wymienić i stosunkowo nie dużym kosztem odmienić wnętrze.

Maksymalne otwarcie przestrzeni pozwoli na doświetlenie pomieszczeń i optycznie powiększy mieszkanie. Dlatego też warto zaaranżować kuchnie połączoną z salonem, a dla wyraźnego oddzielenia stref wybrać meble w kontrastujących kolorach. Rozwiązaniem, które zawsze się sprawdzi będzie klasyczne zestawienie czerni i bieli.

 

Zdjęcia pochodzą z oferty WGN, sprawdź szczegóły nieruchomości: Mieszkanie na sprzedaż w kamienicy Kraków