Najbardziej charakterystycznymi komponentami stylu glamour są kryształowe żyrandole, lustra w bogatych masywnych ramach oraz meble, szczególnie te z lustrzanymi frontach.

Styl glamour nierozerwalnie kojarzy się z pikowanymi sofami, czarnymi blatami i złotymi dodatkami. Bardzo ważne jest zachowanie równowagi i umiaru, szczególnie podczas wyboru dodatków i tekstyliów. Warto jednak zwrócić uwagę na połyskliwe tapety np. tłuczone w barokowe motywy. W glamourowych wnętrz dobrze zestawia się czerń oraz biel. Jednak do tego rodzaju wnętrz warto również dobierać głębokie odcienie np. fioletu, turkusu oraz szmaragdową zieleń, czy rubinową czerwień.

Szlachetne kolory, podkreślające dostojność w wystroju wnętrza. Podłoga również nie musi być tradycyjna, posadzka może być zdobiona w romby. Styl glamour najlepiej sprawdza się w dużych pomieszczeniach, nie widać wtedy ścisku a wszystkie elementy wystroju są odpowiednio wyeksponowane. Styl glamour to również połączenie starego z nowym, połączenie vintage z nowoczesnością dlatego często można spotkać tradycyjne ludwikowskie krzesła obite w nowoczesne tkaniny.

Na podłodze można ułożyć dywan utkany z jedwabiu lub mały dywanik z owczej skóry. Kryształowe kieliszki, misy z masy perłowej, gustowne obrazy na ścianach doskonale będą dopełniały całości aranżacji. Glamour to również najwyższej jakości materiały, marmur, granit czy bądź wysokiej jakości kompozyt.