Biel niewątpliwie jest bardzo uniwersalna i nadaje lekkości pomieszczeniu, ale przy aranżacji wnętrza nie trzeba posługiwać się utartymi schematami. Kolorowe sufity zyskują coraz większą popularność głównie dlatego, że nadają wnętrzu oryginalnego charakteru i klimatu. Jednak decydując się na kolor inny niż biały należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim należy pamiętać, że ciemne, głębokie kolory najlepiej prezentują się w dużych przestronnych wnętrzach, a delikatne i pastelowe doskonale sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Ciekawym zabiegiem jest pokrycie jednej ze ścian tym samym kolorem co sufitu, dzięki temu wnętrze stanie się przytulniejsze.

Jeśli zdecydujemy się na intensywny, wyrazisty kolor na suficie to ściany powinny zostać białe lub zachowane w tej samej gamie kolorystycznej, jednak zdecydowanie jaśniejsze. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest pomalowanie całego sufitu na jeden kolor dzięki czemu otrzymany efekt jest subtelny i stosunkowo łatwy w aranżacji.

Dla uzyskania unikalnego efektu i odważnej aranżacji warto zdecydować się na wzorzysty sufit. Dużą popularnością cieszą się pasy, które poza tym, że wyglądają niezwykle stylowo, wpływają również na kształtowanie pomieszczenia – dzięki nim może się ono optycznie wydłużyć lub poszerzyć, w zależności od tego, jak poprowadzimy pasy. Barwne esy-floresy, delikatne florystyczne wzory i geometryczne ornamenty nie tylko skutecznie ubarwią salon, ale pośród standardowych, białych sufitów, będą przede wszystkim niezwykłą dekoracją.