Widocznym trendem będzie powrót do natury i inspiracja przyrodą. Pojawi się dużo drewna oraz materiałów je imitujących i kamieni (w tym marmury, trawertyny czy piaskowce).

Kolory również będą nawiązywały do tych naturalnie występujących. W łazienkach zaczną się również pojawiać żywe rośliny budujące modny trend botaniczny i urban jungle. W aranżacjach coraz większą role zaczną odgrywać płytki, szczególnie strukturalne. Dzięki nim można osiągnąć efekt 3D. Grając kontrastem kolorów i cieni wnętrze, w zależności od pory dnia, będzie zyskiwać inny charakter. Watro wspomnieć, ze zacznie pojawiać się coraz więcej geometrii i wzorów graficznych.

Bardzo popularne stanie się łączenie faktur, szczególnie powierzchni błyszczących z matowymi. W wystroju wnętrz od lat królował minimalizm, prostota i inspiracje style skandynawskim, obecnie można zauważyć znaczący odwrót od tych trendów. Blichtr, kolor i połysk zaczną szturmem wchodzić do wnętrz. W łazienkach taki efekt można uzyskać dzięki odpowiedni lustrom, złotym dodatkom a nawet pokrywając ściany brokatem. Takie rozwiązania nadadzą wnętrzu  nie tylko charakteru ale i luksusu najlepiej podkreślonego intensywnymi barwami, które doskonale się sprawdzą np. na małych formatowo płytkach ceramicznych.

W przypadku kolorów pojawi się szeroki wachlarz, od butelkowej zieleni, ciemnego granatu do pastelowych odcieni różu czy błękitu.  „Odkryciem” 2019 roku jest niewątpliwie lastryko (lastriko, terazzo), które po latach nieobecności powraca w wielkim stylu. Współczesne lastryko jest bardzo różnorodne zarówno pod względem powierzchni jak i kolorów.