Urządzając mieszkanie w 2019 warto zwrócić uwagę na trendy królujące na rynku.

1. Postaw na mocny kolor.
Oprócz Living Coral, który został kolorem roku według Pantone, warto wybrać zieleń w odcieniach od szałwi aż po głęboką butelkową lub nasycony granat. Jednym z popularniejszych kolorów we wnętrzach w tym roku stanie się matowa czerń. Odważne zestawienie i mocne kolory są odpowiedzą na popularne beże, biele i szarości. Ciemne kolory nadadzą wnętrzu charakteru i elegancji.

2. Eleganckie materiały.
Tekstylia są nieodłącznym elementem każdego wnętrza, nadają mu wyrazu i potrafią całkowicie zmienić jego charakter. Dużą rolę zaczną odgrywać miękkie, miłe w dotyku materiały. Najpopularniejszymi materiały obiciowymi stanie się zamsz, aksamit oraz welur, który powraca do świata designu w wielkim stylu.

3. Kolor w kuchni.
Od lat najmodniejszym kolorem wykorzystywanym do aranżacji kuchni była biel. Jednak w tym sezonie nastąpił spektakularny odwrót od tego trendu. Ciemne barwy widać zarówno na szafkach jak i całych ścianach. Największą popularność zyskają czernie, grafity oraz głębokie odcienie zieleni.

4. Spektakularny powrót lastryko/terazzo.
Dawniej bardzo popularny materiał- lastryko/terazzo wraca w odświeżonej wersji. Zacznie się pojawiać zarówno na meblach, płytkach czy tapetach nie tylko w dobrze znanych odcieniach szarości i czerni. Najpopularniejsze staną się kolorowe motywy, połączenie bieli z błękitem, zieleni z bursztynem czy morskiego z różem. Najczęściej będzie pojawiać się w kuchni jako przeciwwaga dla opatrzonych jednobarwnych aranżacji. Wiodącym trendem stanie się maksymalizm wyrażany w mnogości wzorów i kolorów.

5. Aerodynamiczne kształty.
Geometryczne formy mebli i dodatków we wnętrzach przechodzą do historii. W nowym roku królować będą meble o obłych kształtach. Pojawią się okrągłe stoliki, zaokrąglone stoły raz miękkie kanapy, najczęściej modułowe, które można dostosowywać do indywidualnych potrzeb.