Jedną z ważniejszych kwestii podczas aranżacji wnętrza jest dobór odpowiedniej kolorystki. Jasne barwy nie tylko optycznie powiększą wnętrze, ale również je doświetlą dzięki czemu całość będzie się lepiej prezentować. Ponadto stosując neutralne, jasne barwy łatwiej odświerzyć lub zmienić charakter pomieszczenia poprzez dodatki. Ciekawym pomysłem jest urządzienie całego mieszkania w jednej kolorystyce. Spójny charakter pomieszczeń łączy je nie jako w całość, nie dzieląc na mniejsze strefy. W takim przypadku warto postawić na charakterystyczne, wyróżniające się elementy, np. czerwona lodówka, po za oczywistą funkcją, nada wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i wyrazu.

Nowoczesny styl i minimalistyczne meble, poprzez brak zbędnych detali i dodatków również wpływają na optyczne powiększenie przestzeni. Co więcej, na rynku pojawia się coraz więcej tak zwanych wielofunkcyjnych mebli, które łączą w sobie funkcjonalność i design.

W małych mieszkania niezwykle ważne jest wykorzystanie każdej przestrzeni. W wysokich mieszkaniach, znajdujących się często w starszych budynkach, warto rozważyć budowę antresoli, dzięki której zyskamy dodatkowe pomieszczenie. Kolejną kwestią są meble robione na wymiar, ich koszt jest nieco większy niż w przypodku gotowych mebli z salonu, ale w dłuższej perspektywie inwestycja ta na pewno się zwróci. Decydując się na meble dostosowane do mieszkania mamy pewność, że maksymalnie wykorzystamy przestrzeń, a w przypadku małych mieszkań każda dodatkowa szafka czy szuflada wpływa na komfort mieszkańców.

Cdn...