Zalety współpracy z architektem wnętrz.

Zalet z takiej współpracy jest wiele. Przede wszystkim projektant wnętrz jest osobą, która doskonale orientuje się w najnowszych trendach na rynku. Z łatwością będzie więc potrafił doradzić nam, jakie rozwiązania sprawdzą się dobrze, a jakie mogą okazać się niekorzystne. Będzie mógł również zaoferować nam alternatywne rozwiązania.
W sytuacji, kiedy kompletnie nie mamy pomysłu na to, jak stylowo urządzić wnętrze naszego mieszkania lub domu, architekt wnętrz przygotuje dla nas projekt, opierając się na naszych oczekiwaniach.

Kolejną zaletą współpracy z architektem wnętrz jest oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Decydując się na wsparcie projektanta, nie będziemy musieli martwić się o postęp realizacji prac zgodnie z projektem, gdyż jako specjalista, będzie on nad tym czuwał. Ponadto projektant oszacuje koszty oraz dobierze materiały potrzebne do realizacji projektu. Wbrew pozorom, działania te wymagają poświęcenia naprawdę dużej ilości czasu. Wiedza i doświadczenie architekta z pewnością pozwolą uniknąć wielu błędów, co także skróci proces wykańczania wnętrz.

Przejdźmy do wspomnianej wcześniej oszczędności pieniędzy. Wydaje się, że już sam koszt wynajęcia architekta obciąży nas finansowo, jednak często okazuje się, że dzięki tej współpracy duża kwota pozostanie w naszym portfelu. Opierając się na swoim doświadczeniu oraz merytorycznej wiedzy, architekt będzie wiedział, na jakie aspekty zwrócić uwagę. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych przeróbek, czy większych zmian w projekcie, oraz nie narazi nas na dodatkowe wydatki związane z koniecznością dokupienia większej ilości materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Dodatkowym atutem takie współpracy jest to, że architekt wnętrz orientuje się nie tylko, co jest modne, ale również co jest trwałe. Będzie zatem potrafił doradzić, jakie materiały posłużą nam długie lata, a jakich lepiej unikać ze względu na krótką trwałość. Dzięki jego doradztwu znajdziemy złoty środek pomiędzy cena materiałów a ich trwałością.

Jeśli urządzaną przez nam nieruchomością jest luksusowy apartament lub dom, to z pewnością podjęcie współpracy ze znanym i cenionym projektantem zwiększy prestiż tej nieruchomości. W sytuacji, gdybyśmy kiedyś chcieli sprzedać taki apartament lub dom, albo go wynająć, znane nazwisko projektanta z pewnością zwróci uwagę kupujących, dla których będzie to istotny aspekt.

Nieocenione wsparcie architekta wnętrz.

Podsumowując, obecność architekta wnętrz, jego wsparcie i wiedza są z całą pewnością bardzo cenne. Projektant, jako osoba odznaczająca się doświadczeniem i wiedzą, będzie wiedział, na jakie aspekty w procesie wykańczania wnętrz zwrócić uwagę. To również niezastąpiony doradca w sytuacji, kiedy mamy problem z samodzielnym stworzeniem koncepcji na urządzenie pomieszczeń.
Dzięki znajomości rynku i dostawców, projektant będzie wiedział, w którym miejscu najlepiej zamówić konkretne materiały.
W zależności od tego, jak bardzo będziemy chcieli zaangażować projektanta wnętrz w nasz projekt, będzie on mógł również nadzorować proces realizacji przewidzianych prac. To z kolei przełoży się dla nas na dużą oszczędność czasu.

W którym zatem momencie najlepiej podjąć się współpracy z architektem wnętrz? Zdecydowanie najlepszym okresem będzie czas, kiedy zdecydujemy się na kupno konkretnej nieruchomości. Mając do dyspozycji surowy stan mieszkania, apartamentu lub domu, projektant zyska duży wachlarz możliwości, dzięki czemu będzie mógł zaproponować nam najbardziej dogodne rozwiązania aranżacyjne.


Dagmara Komarnicka
Dział Analiz WGM