Wymyślnie aranżowane biuro jest równie ważne jak nowoczesny sprzęt czy funkcjonalne meble. Na sprzyjającą atmosferę wpływa wystrój uwzględniający potrzeby pracowników, w której znajdzie się przestrzeń nie tylko na pracę, ale również na posiłek czy relaks. Właśnie z tych powodów coraz częściej w biurach można znaleźć wydzielone strefy odpoczynku, a w nich - miękkie meble typu soft seating, wygodne fotele, leżanki, a ostatnio także... huśtawki, które wprowadzają do biura element placu zabaw.

Siedzenie w hamaku czy bujanym fotelu kojarzy się z wakacjami i relaksem. Jest to doskonały sposób na relaks podczas przerwy w pracy, który pozwala się odprężyć i złapać dystans. Miarowe bujanie pobudza mózg do aktywności i ma pozytywny wpływ na samopoczucie. Z badań naukowych wynika, że kołysanie pomaga wytwarzać połączenie między neuronami, co ma zwiększa potencjał intelektualny.

Klasyczne huśtawki, pamiętane z czasów dzieciństwa, przybierają teraz różną konstrukcje i formę. Niektóre bardziej przypominają hamaki, inne podwieszane fotele. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązań jest możliwość dowolnej ich konfiguracji, dzięki czemu z łatwością można jest dostosować do indywidualnego charakteru każdego biura i potrzeb ich pracowników.