Jednym z przykładów przenikania rozmaitych aspektów życia, specjalistka ekspertka Workplace Solutions wymienia trend „ zero wase”. Jego główne założenie opiera się na próbie ograniczenia produkcji odpadów oraz ponownym wykorzystaniu tych już powstałych. Jego głównym celem jest zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

- Jestem bardzo ciekawa, kiedy ten trend wejdzie do biur i stanie się inspiracją dla projektantów przestrzeni do pracy - mówi Dominika Zielińska, szefowa działu architektury i partner zarządzający Workplace Solutions.


Wg. niej, wpływ wzorców modnych wśród różnych społeczności na kształtowanie otoczenia jest wręcz nieunikniony. Kwestią otwartą jest zakres w jakim „zero waste” przeniknie do biurowców czy nieruchomości komercyjnych. Jednakże wszystko wskazuje za tym, że „zero waste” zostanie jednym z dominujących trendów w całej branży.
W krajach Europy Zachodniej działają już m.in. biura coworkingowe zlokalizowane, np. w dawnej szkole, gdzie zachowano stare biurka i inne elementy umeblowania. "Zero waste" pojawia się również w gastronomii.

- Eventowe menu, na które składają się posiłki sporządzone wyłącznie z produktów przeterminowanych była dwa lata temu swego rodzaju ciekawostką, a dziś w Warszawie otwierają się restauracje hołdujące filozofii "zero waste" - mówi Dominika Zielińska. - Jestem bardzo ciekawa, kiedy w przestrzeni pracy przestaniemy wyrzucać stare meble i zaczniemy przetwarzać zużyte materiały, a nurt "zero waste" uzupełni popularny i dobry dla ludzi "biophilic design".