Po pierwsze balkon musi zostać odgruzowany ze wszystkiego co przez zimowy sezon się na nim znalazło. Następnie mycie, pranie dywaników czy wykładziny, odkurzanie i ewentualne odświeżenie ścian czy balustrad. Całości dopełnią akcesoria, które aranżacji nadadzą zupełnie nowego, wiosennego klimatu.

Pamiętaj, że najważniejszy jest komfort, dlatego zmiany na balkonie zacznij od wyboru wygodnych poduszek na krzesła lub fotele. Zdecyduj się na te, które pasują do Twojego stylu. Jeśli lubisz proste, klasyczne rozwiązania, to postaw na poduchy w różnych kolorach. Natomiast jeśli nie boisz się eksperymentów i naprawdę chcesz odświeżyć balkon na sezon wiosenno-letni wybierz oryginalne poduszki w wyjątkowe wzory - kiwi, ananas a może arbuz?

By wiosenne śniadanie czy letnia kolacja były ucztą nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu, warto zadbać o każdy szczegół. Zwolenniczkom stylu skandynawskiego polecamy białe lub pastelowe kubki i talerzyki. Jeśli jednak bliski jest Ci styl prowansalski – zdecyduj się na kwiaty! Zamiast standardowej zastawy możesz wybrać szklanki w kształcie słoiczków ze słomką, a zwykły dzbanek zastąpić mniej tradycyjnym rozwiązaniem. Wszystko zależy od Ciebie! Dobierając podkładki, kubki, miseczki pamiętaj, aby były one ze sobą spójne pod kątem stylu lub koloru.

Lampiony, cotton balls, sztuczne kwiaty czy figurki dekoracyjne będą doskonałym dopełnieniem całej aranżacji. Papierowe latarenki w pastelowych kolorach nadadzą kobiecego klimatu, a kwiaty w stylowych osłonkach sprawią, że balkon będzie bardziej przytulny. W tym sezonie królują ozdobne liście, które możesz włożyć w oryginalny dzbanek, tworząc tym samym własną kompozycję. Dzięki przemyślanym dodatkom, które posłużą Ci na kilka sezonów sprawisz, że mała, balkonowa przestrzeń nabierze zupełnie nowego charakteru. Nie zapomnij, aby zawsze mieć pod ręką ciepły koc, który z pewnością umili wiosenne śniadanie w chłodniejsze dni.