We wnętrzach znów króluje złoto! Tym razem nie nawiązujemy jednak do stylu mid-century, lecz zestawiamy złoto z surowym wnętrzem. Według dekoratorów dodatki w kolorze szlachetnego kruszcu wyglądają najlepiej w nowoczesnej aranżacji. Sprawdzą się zwłaszcza w loftach lub we wnętrzach o ciemnych ścianach: grafitowych, czarnych, butelkowozielonych lub granatowych. Współczesny wnętrzarski Midas postawiłby na industrialną lampę z kloszem o złotym wnętrzu, przyciągający wzrok wysoki wazon lub stolik kawowy dający efekt vintage – np. w kształcie beczki.

Styl urban jungle i motyw liści podbił serca dekoratorów. Nie unikają nadmiaru zielonej barwy oraz wielu roślin zgromadzonych w jednym pomieszczeniu. Modny jest również jeden mocny, tropikalny akcent, np. roleta czy zasłona z tkaniny w roślinny wzór. Świetnie sprawdzą się obrazy z motywem palmy, monstery czy paproci. Wszechobecną dekoracją jest również pojedynczy liść popularnej monstery umieszony w szklanym wazonie.

Ekologia to jeden z najważniejszych współczesnych trendów – według specjalistów powinna królować również we wnętrzach. Jak wprowadzić ją do wnętrza? Za pomocą dodatków! Dekoracje powinny być wykonane z ekologicznych materiałów i nawiązywać do stylu etno.