Na przestrzeni wieków Francja zawsze była kreatorem stylu i synonimem elegancji. Francuskie wnętrze cechuje wdzięk i elegancja – ale również luz i wygoda.

Eklektyczny urok antyków

Na pierwszy rzut oka styl francuski charakteryzuje się swobodnym komponowaniem ze sobą staroci przekazywanych z pokolenia na pokolenie, detali i ozdób. Nie przyzwyczajajmy się do żadnej z konkretnych epok, bo według francuskiej sztuki aranżacji wnętrz kolejnych „Ludwików” można ze sobą zestawiać bez wahania. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by dodać trochę złoceń i artystycznie zagrać tkaninami.

Przestrzeń, dużo światła, jasne kolory i naturalne materiały oraz elegancja to kwintesencja stylu francuskiego. Wnętrza w stylu francuskim są lekkie, jasne i zapraszają do relaksu wabiąc delikatnymi beżami, szarościami i przełamaną bielą. Styl francuski we wnętrzach jest stworzony dla każdego, kto kocha prostotę i szyk.

Paryski styl w mieszkaniu w bloku

Styl francuski we wnętrzach potrzebuje odpowiedniej bazy w postaci dużej ilości światła i przestrzeni. Nie oznacza to, że w małym mieszkaniu nie można go zastosować. Wystarczy, by wnętrze było jak najbardziej otwarte. Można to osiągnąć dzięki połączeniu kuchni z salonem lub zastosowaniu lekkich, ażurowych ścian, które oddzielą sypialnię lub pokój. Najważniejsze jest, by chociaż wizualnie osiągnąć wrażenie przestrzeni, dlatego dobrą bazą będą jasne kolory na ścianach i podłodze. Jeśli mamy duże okna i wyjście na balkon lub taras tym lepiej. Dzięki temu osiągniemy wrażenie jeszcze większego wnętrza.

Francuskie wnętrza inspiracje

Styl francuski w aranżacji wnętrz lubi naturalne materiały, zatem najlepszy wybór to naturalne drewno na podłodze oraz drewniane meble. Wnętrza w stylu francuskim bardzo dobrze komponują się z dodatkami w stylu prowansalskim lub glamour. Rzeźbione meble o opływowych liniach i fryzowaniu, kute krzesła czy zagłówek łóżka, dekoracyjne dodatki i eleganckie tkaniny to przepis w pigułce na francuski styl we wnętrzu. Wnętrza w stylu francuskim można zaaranżować również w nieco ciemniejszych kolorach i w bardziej męskim stylu. Świetnym przełamaniem dla jasnych, pastelowych kolorów będzie czerń lub grafitowa szarość, które stłumią delikatność stylu francuskiego.