Po 1- kolory

Wybierajmy te z ciepłej palety. Chłodne kolory, duże przestrzenie i powściągliwe dekoracje świetnie sprawdzają się latem, gdy potrzebne jest schronienie przed dusznym i gorącym powietrzem na zewnątrz. Nie musimy rezygnować z klasycznej bieli czy modnych szarości. Każdy kolor ma swoje ciepłe strony. Jeżeli nie mamy pewności czy wybrana przez nas farba spełni nasze wymagania warto skorzystać z możliwości zakupu próbek i już na ścianie przekonać się czy odcienie nie idą w kierunku niebieskiego (zimno).

Po 2- światło

Oświetlenie to najważniejszy element w naszym mieszkaniu. Najbardziej uniwersalnym dodatkiem, który wpływa pozytywnie na ocieplenie mieszkania jest blask świec. Świece zapachowe spełniają dodatkowo funkcję aromaterapii i pomagają w wyciszeniu. Można również zainwestować w świetlne ozdoby. Popularne cotton balls, modne lampiony, ledowy łańcuch, świecący napis, który wyrazi twoje emocje - możliwości jest naprawdę dużo a w internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych inspiracji i podpowiedzi jak samodzielnie wykonać taką dekorację.

Po 3 - zmniejszenie przestrzeni

Łatwym rozwiązaniem jest odsunięcie mebli od ścian. Kanapa, komoda, regały najczęściej przylegają dokładnie do granicy pokoju. Wybierz te, które warto wyeksponować i przesuń je w głąb pokoju. Przykład? Jeśli metraż na to pozwala, przenieś kanapę na środek salonu. W powstałej przestrzeni za nią zorganizuj barek, lub umieść konsolę albo regał z książkami, by były pod ręką. Podobnie możesz zrobić z łóżkiem w sypialni. W ten sposób zagęścisz przestrzeń i sprawisz, że będzie bardziej funkcjonalna i przytulna.

Po 4- chwyty

Bardzo modnym ale i prostym trickiem jest zamiana (lub wręcz montaż) uchwytów w szafach, komodach czy szafkach. Zamiast gładkich prostych form warto wprowadzić wielobarwne modele o różnych kształtach, stylach. Pozwoli nam to na zmianę wyglądu wnętrza bez wymiany wszystkich mebli. Takie personalizowanie dodatków pozwala na szybką zmianę aranżacji bez większych nakładów finansowych i generalnego remontu.

Po 5 - rośliny

Jednym z najbardziej popularnych trendów wnętrzarskim są rośliny. Dużo roślin!Nic tak nie ociepli nam wizualnie pomieszczenia, jak świeża zieleń zdobiąca półki, wijąca się po ścianach czy zdobiąca zakamarki pokoju. Rośliny ożywiają pomieszczenie, dodają mu przytulności, poprawią nastrój domowników.

Po 6 - dodatki

Wszelkiego rodzaju koce, poduszki, dywany sprawiają, że ww wnętrzu robi się tak bardziej „domowo” i swojsko.Korzystajmy więc z miękkich i puchatych tkanin, wygodnych kanap i foteli.

W tak przygotowanym mieszkaniu nie straszne nam chłody i mrozy za oknem. Zima jest czasem, kiedy bez wyrzutów sumienia możemy oddawać się drobnym przyjemnością, dlatego warto zadbać o wystrój mieszkania. W chłodne wieczory przyjemniej będzie otoczyć się ciepłem, blaskiem świec i miękkimi dekoracjami.


fot. Gamet SA

 

d.k.