Jeśli marzy nam się kropikalny wystrój w mieszkaniu, warto pomyśleć o niebanalnej tapecie na ścianę. Bardzo modne są fototapety z egzotycznymi krajobrazami.Wybór jest naprawdę ogromny - palmy, liście drzew, kwiaty, pędy bananowca. Kolory powinny być mocne i soczyste, tak by oddawały egzotyczne krajobrazy. Jeśli martwisz się, że Twoje mieszkanie jest zbyt małe by udekorować je intensywnymi barwami, można wytapetować tylko jedną ścianę. W ten sposób energetyczne kolory na pewno nie przytłoczą wnętrz.

Aranżacja wnętrza z egzotyką w roli głównej to świetna przygoda. Jeśli nie chcesz się rzucać na głeboką wodę i wolisz bardziej minimalistyczne rozwiązania to świetnym miejscem na wykorzystanie motywów egzotycznych będą poduszki, pledy czy tapicerka.

Motywy egzotycznych zwierząt - lwów, pingwinów i coraz bardziej popularnych flamingów pojawiły się równolegle z modą na tropikalne liście palm i bananowców. Mogą zagościć w naszych domach na wiele sposobów - w postaci tapet, drobnych dekoracji czy grafik ściennych a oryginalny kolor flamingów sprawdzi się świetnie jako mocny akcent, przełamujący wszechobecną szarość i biel modnego stylu skandynawskiego,

Podczas tworzenia każdej aranżacji warto zwrócić szczególną uwagę na dodatki. Tylko wtedy wnętrze nabierze indywidualnego charakteru i stanie się niepowtarzalne. W trendzie tropikalnym prym wiodą kaktusy o soczysto zielonym kolorze oraz wyrazistych kształtach. Inspirując się tropikami, nie możemy również zapomnieć o... ananasie! Żaden owoc nie kojarzy się bardziej z egzotyką i upalnym klimatem. W tym sezonie spotykamy go nawet w wersji glamour: złoconej lub posrebrzanej. Taka ozdoba podkreśli gustowny charakter stworzonej przez nas aranżacji i doda jej wdzięku.

 

d.k.