Motywy zwierzęce są obecne od lat na światowych wybiegach mody, ale także w projektowaniu wnętrz. Inspiracją były przywożone z Afryki trofea – skóry dzikich zwierząt. Styl safari przywodzi na myśl egzotykę i pzygodę a dzięki kolorystyce sprawiają, że wnętrza stają się ciepłe i przytulne.

Charakterystyczne dla tego stylu są barwy- beże, brązy i spłowiałe zielenie i wzory – prążki, cętki, paski zebry. Takie dekoracje idealnie przełamią monotonne, nudne wnętrza. Zwierzęce motywy mogą występować na poduszkach, dywanach, tapetach czy meblach.

Nie trzeba od razu przeobrażać mieszkania w dżunglę. Jasne, chłodne wnętrze można błyskawicznie ocieplić jednym zwierzęcym detalem, np. wzorem skóry żyrafy czy lamparta. Stylowa czarno-biała zebra doskonale sprawdzi się w klasycznych salonach. We wnętrzach w stylu glamour dodatkiem może stać się skóra krokodyla.

Dekoracyjne motywy zwierzęce to również opcja dla miłośników klasyki. Można zdecydować się na takie wzory na materiałach: pościeli, narzutach, dywanach, obiciach mebli. Bardzo modne jest poroże jelenia ale w nowoczesnej wersji – z metalu, plastiku, sklejki, ułożone własnoręcznie z trójwymiarowych puzzli czy w intensywnych kolorach.

Jeżeli nie chcemy rzucać się od razu na głęboką wodę lub chcemy sprawdzić czy zwierzęce motywy są dla nas proponujemy wszelkiego rodzaju dodatki i dekoracje. Szybko i bez wielkich nakładów finansowych odmienią mieszkanie.

Dla tych, którzy lubią patrzeć na zwierzęta, a nie mają czasu lub środków finansowych, by wybrać się w afrykański busz czy choćby na wycieczkę do pobliskiego lasu proponujemy plakaty ze zwierzętami. To ciekawy akcent, który pozwoli na zaakcentowanie swojej miłości do natury w domowym wnętrzu. Plakaty można powiesić od razu na ścianie lub wcześniej oprawić w ramę, dzięki czemu nie zniszczą się i pozwolą na dłużej zagościć zwierzakom pod naszym dachem.

Kolejną dekoracją, na której można wykorzystać motyw zwierzęcy są poduszki. Najmodniejsze są te z podobizną jelenia, lwa czy sowy.. Możemy znaleźć poduszki w różnych kolorach, ale szczególnie polecamy te w odcieniu ciemnego brązu lub ciemnego żółtego, nawiązujące do koloru naturalnego futra zwierzęcia. Poduszkę można ułożyć na kanapie w salonie, ale będzie także ciekawym dodatkiem np. w pokoju nastolatka.

Ciekawe pomysły nie wymagają wcale dużego budżetu ani remontu całego mieszkania. Łatwym sposobem na odnowienie wnętrza są naklejki ścienne. Wybór jest ogromny – zabawne, kolorowe, bajkowe zwierzęta do pokoju dziecięcego, czarna sylwetka kota dla wszystkich wielbicieli tych futrzaków, czy niewielkie motyle, które zamienią pokój w letnią łąkę.

Zwierzęce dodatki są modne, eleganckie, czasem zabawne. Ich wybór jest tak duży, że bez problemu dobierzemy odpowiednie do naszego gustu i praktycznie do każdego wnętrza.