Wnętrza dla Wagi - elegancja i porządek

Dla Wag najważniejsza jest równowaga i harmonia. Wagi są eleganckie, wyrafinowane, obdarzone dobrym gustem i zawsze taktowne. Łatwo zjednują sobie innych i cenią z nimi kontakt. Ponadto lubią być modne. Dlatego w ich domu nie może zabraknąć pojemnych szaf mieszczących liczne ubrania a także wygodnych miejsc wypoczynku.

Waga nie znosi monotonii i samotności. Woli rozrywkę, dobre towarzystwo i wszystko, co pozytywne i kolorowe. Dlatego też w jej wnętrzach barw nie brakuje, ponieważ jednak Waga jest też znana ze swojego zamiłowania do porządku, wszystko ma u niej swoje miejsce. Lubią mieszać style, wybierając z trendów, to co im się najbardziej podoba.

Urządzając wnętrza, Wagi nie boją się kontrastowych zestawień kolorystycznych, cenią jednak umiar w zakresie form mebli czy dodatków. Mają skłonność do otwartych przestrzeni, sporo czasu spędzają urządzając taras, ogród czy balkon.

Idealny mebel – przestronna nowoczesna szafa z przesuwnymi lustrzanymi drzwiami

Wnętrza dla Skorpiona – piękno i sensualność

Skorpiony mają niezwykle wyrazistą osobowość, są znane ze swoich intensywnych odczuć, determinacji i silnego zaangażowania we wszystko co robią. Raczej nie odnajdą się w tradycyjnie urządzonym wnętrzu. Zdecydowanie lepiej czują się w wysmakowanej elegancji i wnętrzach w stylu glamour.

W aranżacji wnętrz Skorpiony przywiązują dużą wagę do detali. Potrafią godzinami buszować po pchlich targach i aukcjach internetowych znajdując prawdziwe perełki. W aranżacji wnętrz liczy się dla nich luksus, efekt i styl - najlepiej wrafinowany lub wręcz glamour.

Jeśli Skorpiony postawią na stare meble. z pewnością będą one starannie wybrane. Meble drewniane - to tylko ze szlachetnych gatunków drewna. Gdy zaś zdecydują się na meble nowoczesne, będą to modele od znanych projektantów.

Idealny mebel – łóżko ze zmysłową pościelą, miękkimi pledami i mnóstwem poduszek


Wnętrza dla Strzelca – przygoda i entuzjazm

Strzelce kochają wolność i nie znoszą rutyny. Wydają się być ciągle w ruchu, w poszukiwaniu nowych doświadczeń, okazji do zdobycia wiedzy i poszerzenia horyzontów. Ich dom jest typowym domem podróżnika żyjącego wiecznie na walizkach.Mają szczere i bezpośrednie podejście do życia i ludzi, są pożądanym towarzystwem dla innych. Zawsze coś się u nich dzieje, dlatego też aranżacja wnętrza zmienia się niezwykle często.

Osoby spod tego znaku to niespokojne dusze, są spontaniczne. W urządzenie wnętrz nie inwestują wielkich pieniędzy. Fundusze wolą wydać na kolejne wyjazdy i egzotyczne wyprawy. Dlatego też nie przywiązują dużej wagi do wystroju wnętrz. Dom jest dla nich miejscem odpoczynku, przystankiem, w drodze do kolejnego celu i przechowalnią przywiezionych skarbów.

Strzelce powinny postawić przede wszystkim na dobrą neutralną bazę: jasne ściany i proste, lekkie meble. Dzięki temu dodatki do wnętrz kupowane pod wpływem impulsu - skrzynie, kufry, fajki wodne, kolorowe dywany czy inne pamiątki z podróży znakomicie się w tym wnętrzu odnajdą.

Idealny mebel – ściana w neutralnym kolorze, jako tło dla przywiezionych z podróży pamiątek


Wnętrza dla Koziorożca – rozważnie i luksusowo

Koziorożce stoją obiema nogami na ziemi, a wzrok mają skupiony na celu. W ogóle można powiedzieć, że ich życiem rządzi zasada celowości Luksus i uporządkowanie - te dwie cechy Koziorożców najbardziej wpływają na aranżację ich wnętrz.Bardzo istotne dla nich jest dobrze zaplanowane miejsce pracy.

Koziorożce lubi porządek - ich wnętrza muszą być praktyczne, łatwe do sprzątania oraz zawierać sporo schowków i szaf, które ułatwią utrzymanie w domu ładu. Przy urządzaniu wnętrza liczy się dla nich przede wszystkim funkcjonalność - wybierają rzeczy ponadczasowe i praktyczne. A ponieważ cenią trwałość i niepowtarzalność ręcznie zdobionych przedmiotów, otaczają się przedmiotami najwyższej jakości, prostymi i klasycznymi, ale też stylowymi ozdobami.

Wnętrze urządzają z wyczuciem stylu, luksusowo, ale bez przesady. Dobrze się odnajdują we wnętrzach w kolorze czekoladowych brązów, czerwieni, fioletów. Luksus na miarę potrzeb Koziorożców to szlachetnie połyskujące przedmioty, miękkie narzuty i pachnące świece.

Idealny mebel - dyrektorskie biurko z drogiego drewna.


Wnętrza dla Wodnika – niezależność i nowoczesność

Wodniki nie lubią utartych schematów i ustalonych reguł, często podążąją swoją własną ścieżką. Zamiast tkwić w tym, co sprawdzone, wybiegają myślą w przyszłość. Choć otwarte na nowości, potrafią byc bardzo uparte i trudno je przekonać do zmiany poglądów. Nie czują się komfortowo wśród starych mebli, nie są fanami klasycznie urządzonych wnętrz. Stawiają na nowoczesność i odkrywczość, nie boją się wnętrzarskich eksperymentów.

Wodniki wybierają przedmioty przede wszystkim z charakterem, unikatowe i niepowtarzalne. Z pewnością przypadnie im do gustu wnętrze urządzone w zieleni, błękicie, turkusie. Wnętrza, w których mieszkają, odzwierciedlają ich cechy charakteru: ekstrawagancja, otwartość na nowości, oryginalność.W domu istotną rolę odgrywa też miejsce odosobnienia, w którym można się zaszyć i oddać refleksjom.

Zapominalskie Wodniki lubią mieć wszystko pod ręką, dlatego też w domu dopuszcza lekki dekoracyjny chaos - klucze na parapecie, ulubiona książka wystająca spod łóżka, torebka na szafce to dla niego żadna nowość.

Idealny mebel – wygodna miękka leżanka w nowoczesnym stylu


Wnętrza dla Ryb – sztuka i marzenia

Ryby są bardzo zmienne i podatne na wpływy. Mogą sprawiać wrażenie pozbawionych siły przebicia i umiejętności walki o swoje sprawy. Ich styl jest pełen subtelności, seksapilu i tajemnicy. Są twórcze i artystycznie uzdolnione, lubią otaczać się sztuką. Ryby mają tekże skłonność do zmian decyzji, poglądów, a także miejsca zamieszkania. Ich wnętrza nie powinny przytłaczać - kolorem czy przeładowaniem stylistycznym.

Ryby mają wrażliwą, nieodgadnioną duszę. Na co dzień są zgodne i ustępliwe, o delikatnej, łagodnej naturze. Ponadto są subtelne i twórcze, co nie pozostaje bez wpływu na aranżację ich wnętrz. Kolory, wśród których Ryby czują się najlepiej, to turkusy, błękity, zielenie.

Ich natura podpowiada im, żeby wybierać zawsze to, co ulotne, tajemnicze i powabne. Również w aranżacji wnętrz nie rezygnują z luksusu i piękna. Marzycielskie Ryby kształtują swoje wnętrza jako mieszankę tajemnicy i nostalgii w połyskujących pastelach.

Idealny mebel – obraz przedstawiający pejzaż w łagodnych pastelach

 

d.k.