Wnętrza dla Barana – energia i impulsywność

Barany jest wybuchową mieszanką, wszędzie i zawsze muszą być pierwsi, lubią szybko działać i szybko się nudzą. Dlatego też czują się dobrze się we wnętrzach pełnych energetycznych kolorów.
W urządzaniu domu raczej nie korzystają z pomocy architekta, aranżację wnętrza traktują jako kolejne wyzwanie. Nie lubią stagnacji, interesują się nowymi trendami i często zmieniają swoje wnętrza.

Aby wystrój wnętrz Barana odpowiadał jego temperamentowi i potrzebie zmian, powinny się w nim znaleźć meble i sprzęty, które łatwo będzie przestawić, a także takie ze zmienianymi obiciami.
W otoczeniu ludzi spod tego znaku musi się ciągle coś dziać - zmiana układu mebli, kolorów ścian czy modnych ostatnio kolorów mebli są na porządku dziennym. Barany są impulsywne, pomysłowe, mają coś ze spontaniczności dziecka. Często stosują pobudzające kolory wnętrz - świetnie się sprawdzą ogniste czerwienie, oranże i żółcienie.

Aby dać ujście niespożytej energii Baranów warto, by w ich domu znalazło się miejsce do ćwiczeń czy choćby niewielki kącik na rowerek treningowy.

Idealny mebel dla Barana - czerwona kanapa w nowoczesnym stylu.

 

Wnętrza dla Byka – klasyka i elegancja

Byki poświęcają dużo uwagi przyjemnościom i wygodom. Cenią tradycję, klasykę i ustabilizowany tryb życia – rzeczywistość odbierają wszystkimi zmysłami. Mają silne poczucie piękna, w ich wnętrzach nie brakuje też obrazów.

Kunsztowne przedmioty dawnego rzemiosła, antyki i meble o klasycznej formie idealnie wpasowują się we wnętrza mieszkań ludzi spod tego znaku A zwłaszcza że rzeczy wynalezione w antykwariacie lub na pchlim targu okazują się czasem niezłą inwestycją, co dla oszczędnego Byka ceniącego wartość dóbr doczesnych też ma duże znaczenie.

Byki mają też silne poczucie estetyki - cenią sztukę oraz muzykę, nierzadko są także obdarzone talentem artystycznym. Kochają piękne rzeczy, przyjemności, komfort życia, a nawet luksus.

Idealny mebel dla Byka - fotel z lat. 50 XX wieku zaprojektowany przez znanego disajnera

 

Wnętrza dla Bliźniąt – pomysłowość i indywidualność

Osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt nieustannie gonią za informacjami i pomysłami. Są zmienne i elastyczne, dlatego wystrój ich wnętrz bez przerwy ulega metamorfozom. Szybko się nudzą, nawet swoimi pomysłami, dlatego też nie mają jednego ulubionego stylu w aranżacji wnętrz i często eksperymentują stawiając głównie na indywidualność.

Aby uleganie coraz to nowym wnętrzarskim pokusom nie zachwiało domowym budżetem Bliźniąt, warto pomyśleć o kreatywnym miszmaszu w urządzaniu wnętrz – łaczenie już posiadanych mebli i sprzętów. Ponieważ Bliźniętom na co dzień trudno się skupić w ich wnętrzach wskazane są barwy wspomagające koncentrację - oranże i żółcienie

Bliźnięta najlepiej czują się w tzw. stylu eklektycznym, wręcz bałaganiarskim, pełnym dodatków podkreślających indywidualność Bliźniaków.

Idealny mebel dla Bliżniaka - plakaty z napisami wyrażające ich indywidualizm i absolutny luz

 

Wnętrza dla Raka – ciepło i bezpieczeństwo

Raki mogą sprawiać wrażenie bojaźliwych i nieśmiałych. Bardzo silnie przywiązują się do ludzi i przedmiotów. Ogromne znaczenie ma dla nich tradycja, rodzina i bezpieczeństwo. Swój dom traktują jak azyl. Wnętrza urządzone przez Raki są ciepłe, przytulne i raczej nie znjadą się w katalogu najnowszych trendów.

Raki mają wielką wyobraźnie i niezwykle rozwiniętą intuicję. Najlepiej czuje się wśród przedmiotów o ponadczasowej urodzie.Lubią otaczać się zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Kontakty z ludźmi Rak najchętniej nawiązuje przy stole, przywiązuje więc dużą wagę do urządzenia jadalni i kuchni.

By dom Raka zastawiony starymi meblami i bibelotami nie okazał się "duszny", warto zaproponować mu kreatywne podejście do tradycji i aranżacji wnętrza - niezobowiązujące przełamanie konwencji.

Idealny mebel – duży rozkładany stół rodzinny

 

Wnętrza dla Lwa – ekstrawagancja i luksus

Lwy są pewne siebie, dumne i obdarzone radością życia. Lubią błyszczeć, a przy tym mają zamiłowanie do rzeczy luksusowych. Dlatego też wnętrza, w których Lew przebywa najchętniej, charakteryzuje blask złota i kryształów, a także przepych.

Lwy za wszelką cenę chcą zabłysnąć w towarzystwie,stąd też jego otoczenie powinno być pełne blasku i luksusu. Lwy dobrze się czują w przestronnych, reprezentacyjnych, bogato oświetlonych, a zarazem wygodnych wnętrzach, nie pogardzą nawet niedużym pałacem.

Kolory, w których najlepiej czują się Lwy, to pełne przepychu, złota, purpury i nawet czerń. Urządzając wnętrza, najchętniej wybierają materiały luksusowe, robiące wrażenie na gościach. Kamień, skóra, kryształ, rzeżbione meble. to dla nich żadna ekstrawagancja

Idealny mebel - szerokiemu łóżku z baldachimem lub wysokim pikowanym zagłówkiem

 

Wnętrza dla Panny – praktycznie i naturalnie

Panny jako osoby praktyczne i dokładne nie dają się porwać szaleństwom przy urządzaniu wnętrz. Wystrój ich domu czy mieszkania jest raczej spokojny, harmonijny, raczej jest tłem niż głównym planem.

Dokładna i uporządkowana Panna swoje wnętrza tworzy z myślą o tym, by były przede wszystkim praktyczne - nie dla niej dizajnerskie trendy i eksperymentalne szaleństwa. Wybierają materiały prawdziwe i sztuczne, połyskliwe tafty i jedwabie, drewno, ceramikę. Stawiają przy tym na dobrą jakość.

Panna w urządzaniu wnętrz ceni materiały naturalne, które lubi łączyć z etnicznymi motywami afrykańskimi. W kolorystyce stawia na bezpieczne brązy i beże, dodając elegancją i spokojąn biel.Aby ożywić ten spokojny zestaw kolorystyczny warto pomyśleć o turkusowych, fioletowych, a nawet żółtych dodatkach albo nawet o jednej ze ścian w ciemniejszym kolorze.

Idealny mebel - afrykańskie maski i meble z drewna egzotycznego

 

cdn...