Franczyza rozwija się w Polsce w zaskakującym tempie. W ubiegłym roku działały już 272 systemy franczyzowe i 17,4 tys jednostek pobierających franczyzę. Coraz więcej osób pracuje na własny rachunek korzystając z marki dużych sieci, tak jak około 40 właścicieli biur obrotu nieruchomościami, którzy tworzą Grupę WGN, istniejącą na rynku od 16 lat. Jak podają statystyki franczyza jest bezpieczniejszym sposobem na biznes niż niezależna firma. Franczyzobiorcą WGN może zostać każdy, kto posiada licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami lub zatrudni osobę z taką licencją. Nie trzeba być specjalista, bo Grupa WGN zapewnia szkolenia i ciągłe dokształcanie, na między innymi organizowanych dwa razy do roku Kongresach Grupy WGN - zatem wystarczą tylko chęci i talent do biznesu.

Podczas tegorocznego Salonu Franchisingu odbyło się również forum edukacyjne dla wszystkich zainteresowanych tematyką franchisingu.

Z przyjemnością informujemy, że według rankingu profesjonalnego wydawnictwa franczyzowego FRANCHISING INFO, Grupa WGN znalazła się na liście 10 największych sieci franczyzowych
z branży usług dla klientów indywidualnych. Polska GRUPA WGN NIERUCHOMOŚCI licząca obecnie kilkadziesiąt placówek rozwija się w ten sposób od 1992 roku.