W rozmowie z Panem Andrzejem Gorzelańczykiem, Dyrektorem Oddziału WGN w Inowrocławiu, zdradzamy tajniki prowadzenia dobrze prosperującego biura.

Biuro w Inowrocławiu rozpoczęło 10 rok współpracy z Grupą WGN, co spowodowało, że swego czasu zdecydował się Pan na branżę nieruchomości?

Decyzję o pracy w branży nieruchomości podjąłem już ponad 11 lat temu zapisując się na studia podyplomowe z zakresu Pośrednictwa i Zarządzania Nieruchomościami, a rok później na podyplomowe studia z zakresu wyceny nieruchomości. Powodem i iskrą była swego rodzaju pewność, że posiadając wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi oraz stosowne wykształcenie, będę mógł im pomóc w zakresie nieruchomości, które zawsze były dla mnie towarem wyjątkowym. Często są to majątki całego życia naszych klientów i należy w sposób szczególny z dużym wyczuciem i wrażliwością oraz wiedzą działać w tej branży.

A dlaczego wybrał Pan Grupę WGN?

Uważałem, że marka ogólnopolska sieci WGN Nieruchomości będzie dobrym wsparciem zwłaszcza na początkowym etapie pracy w nieruchomościach, ale również i obecnie mówiąc klientom, że jesteśmy częścią ogólnopolskiej sieci jest dobrze odbierane i buduje prestiż biura.

Zespół WGN Inowrocław cechuje stabilność i długoletnia współpraca, oparta na zaufaniu i partnerskich relacjach. Co przekłada się na atmosferę panującą w biurze oraz profesjonalne przygotowanie. Co Pana zdaniem jest podstawą sukcesu długoletniego i stabilnego zespołu?

Podstawą sukcesu w tej branży jest na pewno merytoryczne przygotowanie, systematyczność, gotowość pomocy klientom, wczucie się w ich rolę i poszukiwanie najlepszych rozwiązań dla obu stron transakcji. Jest to na pewno budowanie pewnej relacji, posiadamy kontakty z klientami, którzy wracają po latach. Jesteśmy pod tym samym adresem już 10 rok, ale wciąż staramy się szukać nowych platform i ścieżek dotarcia do nowych klientów oraz umacniać pozycję na rynku.  A co do stabilnego zespołu to na pewno pozwala budować te relacje uczciwość. Omawiamy sytuacje z klientami, pomagam znaleźć rozwiązanie i wspieram w miarę możliwości współpracowników w codziennej pracy.

A jeśli to nie tajemnica proszę zdradzić jaki jest Pana największy sukces zawodowy?

Największy sukces zawodowy to chyba właśnie praca w stabilnym zespole, że mogliśmy sobie zaufać przez wiele lat i działać wspólnie w niełatwej pracy. Natomiast jeżeli chodzi o nieruchomości to sprzedaż nieruchomości-kamienicy za 2 mln zł przy aż 11 spadkobiercach z zagranicznymi pełnomocnictwami i zbudowanie świetnych relacji z nowymi właścicielami. W krótce będziemy realizować podobną transakcję, ale na rynku nieruchomości magazynowych. Przykładów można by mnożyć setki, bo nie zawsze wartość, ale rozwiązanie spraw w których strony nie mogły się latami dogadać, a nam się udaje zamknąć transakcje to ogromny sukces.

 

Z Andrzejem Gorzelańczykiem, Dyrektorem Oddziału WGN w Inowrocławiu rozmawiała Sandra Wolna, Redaktor Naczelna wgn.pl