WGN - lider rynku obrotu nieruchomościami, marka nr 1 w Polsce

Spis treści:
Czym jest franczyza?
Co zawiera pakiet franczyzowy?
Franczyza Grupy WGN Nieruchomości - dlaczego warto?
Zasady współpracy franczyzowej z WGN
Wsparcie i korzyści dla franczyzobiorcy WGN
Opłaty za franczyzę WGN
Co zawiera pakiet franczyzowy WGN?
Co zawiera opłata marketingowa dla Centrali WGN?
Wymagania dla przyszłych franczyzobiorców Grupy WGN

 

Czym jest franczyza?

Franczyza (franchising) to model biznesowy zakładający sprzedaż technologii, usług i innych towarów, który oparty jest na ścisłej kooperacji dwóch niezależnych przedsiębiorstw. System franczyzowy zachodzi pomiędzy podmiotami nazywanymi franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Franczyzodawca to firma, która udostępnia swoją markę innemu przedsiębiorstwu. Nadaje mu jednocześnie prawa i obowiązki, wspomaga proces szkoleniowy i dzieli się wiedzą z zakresu skutecznego utrzymania marki na rynku, czyli tzw. know-how. Franczyzobiorca zobowiązany jest do uiszczania stosownej opłaty i respektowania regulaminów ustalonych przez główny koncern. W zamian otrzymuje możliwość poprowadzenia rozpoznawalnego biznesu, który nie wymaga od nowo powstałej firmy ogromnych nakładów finansowych. Obie strony rozliczają się na podstawie dołączonego do umowy pakietu franczyzowego, o którym poniżej.

 

Pakiet franczyzowy - co to jest? Co powinien zawierać?

Pakiet franczyzowy to dokument zawierający opis sposobu prowadzenia danej działalności gospodarczej. Spisywany jest przez franczyzodawcę i wręczany franczyzobiorcy podczas podpisywania umowy współpracy. Składają się na niego następujące elementy:

 • ogólne założenia dotyczące zamysłu funkcjonowania przedsiębiorstwa,

 • prawa ochronne związane z własnością przemysłową i intelektualną (znaki towarowe, logo, szyldy),

 • zobowiązanie franczyzobiorcy do zaopatrywania się w materiały jedynie u podmiotu wyznaczonego przez franczyzodawcę (konkretny dostawca, własne produkty franczyzodawcy),

 • zobowiązanie franczyzodawcy do organizowania szkoleń dla nowych pracowników i managerów,

 • uprawnienia, według których franczyzodawca może przeprowadzać kontrole w przedsiębiorstwie franczyzobiorcy (dostęp do dokumentacji rachunkowej i finansowej, prawo wstępu do budynków firmy),

 • deklarację dostarczania franczyzobiorcy bieżących i jednolitych materiałów promocyjnych (takich samych dla wszystkich franczyzobiorców),

 • zobowiązanie franczyzodawcy do prowadzenia akcji reklamowych marki,

 • deklarację franczyzodawcy dotyczącą zapewnienia franczyzobiorcom stałego dostępu do zasobów pomocy,

 

Dlaczego warto stać się częścią systemu franczyzowego Grupy WGN Nieruchomości?

WGN Nieruchomości to największy w Polsce Koncern Obrotu Nieruchomościami, w którym pracuje ponad 500 specjalistów w postaci agentów nieruchomości oraz doradców kredytowych zatrudnionych w niemal 100 biurach franczyzowych w całym

kraju. Stawiamy na profesjonalizm, zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa naszych transakcji oraz wszechstronną i kompleksową obsługę klientów. Jesteśmy marką, która na przestrzeni ponad ćwierć wieku zdobyła i ugruntowała pozycję absolutnego lidera rynku nieruchomości. Świadczy o tym szereg niezależnych badań typu „Tajemniczy klient”, które potwierdziły, że WGN to najbardziej rozpoznawalna firma obrotu nieruchomości w branży, która cechuje się niezwykle wysoką jakością obsługi kontrahentów.

WGN istniejący od 1991 r. świadczył usługi związane z profesjonalnym pośrednictwem inwestycyjnym, obrotem nieruchomościami oraz międzynarodowymi działaniami marketingowymi. Liczba kontrahentów (w postaci firm, instytucji oraz prywatnych przedsiębiorców), z którymi współpracował WGN, przekroczyła grubo ponad 100.000 tysięcy partnerów handlowych pochodzących z 70 różnych krajów.

 W 2016 roku Biura Obrotu Nieruchomościami należące do Grupy WGN przeprowadziły łącznie 6400 transakcji handlowych, których łączną wartość wycenia się na ponad 1,6 miliarda złotych.

 WGN jest również laureatem licznych nagród przyznawanych innowacyjnym, rzetelnym i skutecznym firmom. Zdobył tytuł Ikony Biznesu 2015, otrzymał status Najwyższej Jakości INTERNATIONAL QUALITY 2015, miano Jakości Roku 2012 (kategoria usługa). WGN-owi przyznano także wyróżnienie Symbolu Rozwoju Biznesu Roku 2014 i kilkadziesiąt prestiżowych wyróżnień i nagród.

Osoby, które zdecydują się na stworzenie franczyzowego biura nieruchomości WGN, otrzymują szansę prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej przy pełnym wsparciu Centrali WGN. Oferujemy renomowaną, rozpoznawalną na rynku nieruchomości markę, najlepsze, sprawdzone narzędzia do prowadzenia świetnie prosperującego biura oraz wypracowane przez ponad 26 lat działalności firmy know-how, które pozwala naszym Partnerom bez ryzyka otworzyć już od startu dochodowe przedsiębiorstwo.

 

Zasady współpracy franczyzowej z Grupą WGN Nieruchomości

 Zasady współpracy franczyzowej z Grupą WGN

100% zysku zostaje dla Ciebie!

Partnerzy prowadzący franczyzowe biuro nieruchomości WGN mają gwarancję zatrzymania 100 % wypracowanego dochodu. WGN jest jedynym franczyzodawcą w Polsce, które nie pobiera od franczyzobiorców udziałów od osiągniętych zysków! Dzięki partnerskim zasadom umowy franczyzowej nasi Partnerzy osiągają wysokie przychody, które są całkowicie niezależne od Centrali WGN.

Partner Start - dwa miesiące zwolnienia z kosztów, a następnie niska opłata stała

Każdy przedsiębiorca, który zdecyduje się zostać franczyzobiorcą Grupy WGN ma czas na zorganizowanie przestrzeni biurowej i szansę na swobodne rozpoczęcie działalności gospodarczej pod szyldem naszego biura nieruchomości. Wszystko dzięki pakietowi Partner Start, który zakłada dwumiesięczne zwolnienie z jakichkolwiek opłat dla nowych Partnerów! Po upływie tego czasu franczyzobiorca zobowiązany jest do uiszczania niewielkich comiesięcznych należności.

Profesjonalne szkolenie wdrożeniowe - nie musisz mieć doświadczenia!

Przy rozpoczęciu współpracy każdy franczyzobiorca WGN przechodzi przez profesjonalny system wdrożeń. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia w prowadzeniu biura nieruchomości! Nasi Partnerzy podlegają szkoleniom organizowanym przez najlepszych Doradców i otrzymują pakiet 200 dokumentów stanowiących ogromną bazę wiedzy na temat profesjonalnego, bezpiecznego i skutecznego pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Materiały źródłowe w postaci rzetelnych umów pośrednictwa, umów agencyjnych, informacji dotyczących technicznej obsługi witryn internetowych, dostępów do paneli administracyjnych, zgłoszeń do odpowiednich urzędów a zwłaszcza system obiegu dokumentów zgodnie ze znakiem ZJ-WGN (Znak Jakości WGN) pozwalają sprawnie otworzyć oraz zarządzać własnym oddziałem Biura Nieruchomości WGN. Synchronicznie ze zmieniającą się sytuacją branżową oraz zmianami w systemie prawnym zobowiązujemy się również do dokonywania bieżących aktualizacji całej dokumentacji.

Pomoc przy sprawach organizacyjnych i narzędzia, które zapewnią sukces

WGN oferuje swoim Partnerom pomoc przy doborze odpowiedniego lokalu specjalnie pod nowe biuro nieruchomości. Wspieramy także zaplanowanie jego wyposażenia i oszyldowania - dostarczamy wszelkie niezbędne projekty graficzne dotyczące zarówno reklamy wewnętrznej, jak i zewnętrznej. WGN udostępnia swoim franczyzobiorcom unikatowe narzędzia i programy, które zapewniają bezpieczne prowadzenie działalności. Oferujemy również globalny marketing i dostęp do największej w Polsce bazy nieruchomości wszystkich członków Grupy WGN, co przekłada się na dalekosiężne sukcesy finansowe i ogromną rozpoznawalność marki.

Brak zakazu konkurencji

W przeciwieństwie do wielu umów franczyzowych, współpraca z Biurem Nieruchomości WGN nie jest równoznaczna z zakazem prowadzenia działalności konkurencyjnej.

 

Wsparcie i korzyści dla franczyzobiorcy WGN. Zobacz, jak z sukcesem prowadzić własne biuro nieruchomości!

Znana marka gwarantem sukcesu

Franczyzobiorca Grupy WGN korzysta z marki o ugruntowanym statusie i szerokiej rozpoznawalności. Jako przedsiębiorca działający w ramach największego koncernu obrotu nieruchomościami w Polsce ma także dostęp do know-how wypracowanego przez ponad 26 lat działalności na rynku biur nieruchomości - zarówno w Polsce, jak i za granicą.

WGN udostępnia swoim Partnerom ogromną bazę ofert nieruchomości, dzięki której lokalne biura nieruchomości mają szansę pośredniczyć w dużych, opłacalnych transakcjach. Gwarantuje to również publikację regionalnych ofert na ponad 150 serwisach internetowych należących do Grupy WGN. Franczyzobiorcy korzystają również dzięki możliwości globalnej reklamy, gdyż informacje o koncernie pojawiają się zarówno w prasie, internecie, jak i na niezwykle popularnych i prestiżowych targach nieruchomości (wliczając najważniejsze tego typu wydarzenia na świecie jak MIPIM w Cannes czy EXPO REAL w Monachium). Ponadto przedsiębiorcy przystępujący do współpracy z franczyzodawcą zyskują dostęp do trzech wydawnictw Grupy WGN, czyli magazynów i katalogów pt. „Apartamenty & Rezydencje”, „Investment Properties – WGN Group” oraz „Property Journal”. W wydawnictwach regularnie zamieszczane są oferty oddziałów WGN prowadzonych przez Partnerów z całego świata. Nie bez znaczenia pozostaje również wielopłaszczyznowa współpraca z amerykańską firmą Realty Executives International, która pełni rolę Partnera Strategicznego WGN i pomaga przeprowadzać transatlantyckie transakcje.

Nieustające wsparcie

Poza wstępnym wdrożeniem każdy Franczyzobiorca ma zagwarantowane stałe wsparcie formalno-prawne oraz systematyczne szkolenie na czas współpracy. Szkolenia kilkudniowe odbywają się przynajmniej dwa razy w ciągu roku. Najlepsi specjaliści objaśniają zawiłości prawne związane z rynkiem obrotu posiadłościami (w tym rozliczanie podatków dotyczących nieruchomości), uczą spisywać umowy pośrednictwa i szkolą franczyzobiorców w zakresie pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych z ogłoszeniami. Partner poznaje zagadnienia związane z technikami marketingowymi i psychologią sprzedaży, uczy się także wyceniać obiekty i konstruować prawidłowe opisy nieruchomości. Istotne są również szkolenia dotyczące technik fotograficznych, które pozwalają odpowiednio uwiecznić i zareklamować nieruchomości w sieci. Specjalnie dla naszych franczyzobiorców uruchomiliśmy też tzw. helpdesk, czyli system telefonicznej obsługi Partnera. 

Możliwość stałego rozwoju

Poza prowadzeniem biura obrotu nieruchomościami pod franczyzą WGN, każdy z przedsiębiorców w dowolnym momencie może przystąpić do pozostałych programów WGN, a w ten sposób osiągnąć wyższe dochody w stacjonarnych punktach usługowych i poszerzyć zakres wiedzy oraz umiejętności sprzedażowych. Oferujemy możliwość działalności w specjalistycznym pośrednictwie kredytowym (WGN Kredyty), wsparcie usług wykończeniowych (WGN Aranżacje Pod Klucz), fachowe wyceny nieruchomości (WGN Wyceny), czy też WGN Ubezpieczenia i wiele innych rozszerzeń zakresu usług świadczonych przez naszych Partnerów. Dla klientów liczy się kompleksowość usług w jednym miejscu.

Opłaty za franczyzę WGN - ile kosztuje licencja na biuro nieruchomości? 

Własne przedsiębiorstwo na franczyzie WGN to pomysł na otwarcie dochodowego biznesu przy niskich kosztach inwestycji. Przystąpienie do Grupy WGN nie wymaga dużego kapitału a zwrot wkładu własnego następuje po krótkim czasie od rozpoczęcia działalności.

Jednorazowa opłata startowa za przystąpienie do współpracy wynosi tylko 3 000 zł + VAT i jest ona regulowana podczas podpisywania umowy pomiędzy franczyzodawcą i franczyzobiorcą.

Następnie pojawiają się miesięczne opłaty stałe, z których na okres dwóch miesięcy zwolnieni są nowi Partnerzy. Ich zakres jest niezależny od wypracowanego zarobku danego biura. Koszty rozkładają się następująco:

miasto powyżej 20 tysięcy mieszkańców:
opłata franczyzowa: 160 euro + VAT
opłata marketingowa: 320 zł + VAT

 miasto poniżej 20 tysięcy mieszkańców:
opłata franczyzowa: 120 euro + VAT
opłata marketingowa:: 320 zł + VAT

 

Co zawiera pakiet franczyzowy Grupy WGN Nieruchomości?


Pakiet franczyzowy WGN - dowiedz się, co zawiera!

Wraz z opłatą licencyjną nasi Partnerzy zyskują dostęp do następujących praw i zasobów:

 • możliwość korzystania z systemu identyfikacji wizualnej WGN: logotypu, zewnętrznych oznaczeń, wzorów dekoracyjnej typografii oraz firmowych druków,

 • wzór systemu aranżacji i wyposażenia wnętrza biura,

 • dokumentacja schematów struktur organizacyjnych gwarantujących bezpieczne funkcjonowanie oddziałem WGN,

 • spis zasad zarządzania biurem i porady dotyczące budowania solidnego stałego zespołu doradców kredytowych i agentów nieruchomości,

 • zasady nawiązywania współpracy z klientami indywidualnymi, deweloperami oraz kontrahentami instytucjonalnymi,

 • program iNET.wgn.online - nowoczesne profesjonalne narzędzie obsługujące Oddziały WGN w internecie przy pomocy systemu MLS WGN, który zapewnia wielokrotną wymianę około 30 tysięcy ofert nieruchomości pomiędzy placówkami WGN. Dostępne jest również CRM, czyli narzędzie niezbędne do zarządzania ofertami i zleceniami, kontaktami z klientem oraz działaniami zespołu doradców ds. nieruchomości,

 • automatyczny eksport ofert nieruchomości do ponad 150 portali internetowych,

 • przypisany franczyzobiorcy indywidualny portal internetowy w 65 językach, wyposażony w zaawansowaną wyszukiwarkę ofert nieruchomości,

 • procedury dotyczące składowania i obiegu dokumentacji w biurach WGN, czyli System Jakości ZJ WGN,

 • organizowane i dofinansowywane przez Centralę WGN szkolenia skupione na podnoszeniu skuteczności i bezpieczeństwa pracy Oddziału,

 • organizowane i dofinansowywane przez Centralę szkolenia Dyrektorów poszczególnych Oddziałów odbywające się podczas Konwentów WGN,

 • księgi standardów, czyli licząca sobie ponad 200 wzorów dokumentacja zawierająca między innymi: regulamin zawierający zasady bezpieczeństwa wszystkich umów i transakcji WGN, umowy pośrednictwa sprzedaży, oferty handlowe, wykaz materiałów istotnych przy zawieraniu umowy pośrednictwa, standardy raportów marketingowych wystawianych przy sprzedaży nieruchomości, umowy agencyjne dla doradców prowadzących własną działalność gospodarczą oraz doradców bez działalności, wzory dokumentacji związanej z umowami najmu nieruchomości z sektora mieszkaniowego i komercyjnego, regulamin systemów bezpośredniej sprzedaży, spis atutów WGN niezbędnych przy zawieraniu umów pośrednictwa na wyłączność, wzór zgłoszenia danych do systemu GIODO i dziesiątki innych dokumentów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania nowo otwartego Oddziału WGN,

 • gwarancja partycypacji w kosztach poniesionych przez franczyzobiorcę na rzecz lokalnych działań marketingowych,

 • wsparcie i bieżące doradztwo we wszelkich kwestiach formalno-prawnych oraz pomoc w ocenie pojawiających się problemów (natychmiastowa minimalizacja ryzyka związanego z podjęciem złych decyzji).

 

Co zawiera opłata marketingowa dla Centrali WGN Nieruchomości?

 Do usług zapewnionych przez abonament marketingowy wliczają się:

 • reklama ofert Partnera w angielsko-polskim czasopiśmie “Property Journal” (głównie nieruchomości komercyjne i apartamentowe),

 • reklama ofert Partnera w angielsko-polskim katalogu “Investment Properties WGN Group”,

 • reklama ofert Partnera w czasopiśmie „Apartamenty & Rezydencje

 • publikacja m.in. ofert komercyjnych Partnera w serwisach Komercja24.pl oraz Property Journal.pl, ofert apartamentowych na ApartamentyPolska.com.pl, Ekskluzyw.pl oraz ApartamentyRezydencje.com, ofert terenów i gruntów w serwisie Działki.pl

 • reklama całej Grupy WGN w mediach o ogólnopolskim zasięgu,

 • publikacja ofert Partnera i innych materiałów filmowych na TV.wgn.pl,

 • publikacja artykułów eksperckich, raportów i wypowiedzi Partnera dotyczących rynku nieruchomości w prasie i popularnych portalach internetowych, jak Onet,pl, Wp.pl, Internua,pl, Otodom.pl i wiele innych.

 

Jakie wymagania musi spełniać przyszły franczyzobiorca Grupy WGN Nieruchomości? 

 

Szukamy osób, które:

 • posiadają na własność lub deklarują chęć wynajęcia atrakcyjnie zlokalizowanego lokalu o minimalnej powierzchni 25 m2 (+ dodatkowe 3,5 m2 na zewnętrzny szyld), przy czym na biuro najlepiej nada się parterowa część nieruchomości,

 • są w stanie założyć Oddział WGN przynajmniej w odległości 0,5 km od już istniejących Biur Nieruchomości Grupy (jeżeli w danym mieście założono już stacjonarny punkt WGN)

 • wyrażają gotowość prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w postaci Oddziału Biura Nieruchomości WGN,

 • chcą zawrzeć umowę o współpracy gospodarczej (poprzez nabycie franczyzy),

 • są gotowe na odbywające się w dzień zawarcia umowy szkolenie zawodowe (pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, zarządzanie biurem i doradcami), wdrożenie do procedur zapisanych w Systemie Jakości ZJ WGN oraz przekazanie know-how firmy WGN,

 • zgadzają się na zawarcie umowy na czas nieokreślony (okres wypowiedzenia wynosi 4 miesiące),

 • odznaczają się wyjątkową motywacją, zaangażowaniem oraz wysoką kulturą osobistą i są zaprogramowane na sukces.

 

Kontakt z Biurem Nieruchomości WGN
KONTAKT:

WGN, ul. Ruska 22, 50-079 Wrocław

(71) 337 84 31, d.komarnicka@wgn.pl, wgn@wgn.pl

 

 

 


ZOBACZ FILMY O WGN

>>>zobacz film Obchody 25 lat WGN

>>>zobacz film 44 Kongres w Stęszewie 

>>>zobacz film WGN na MIPIM

>>>zobacz film WGN na EXPO REAL

>>> zobacz film Hymn WGN

>>> zobacz film Agenci WGN w akcji 1

>>>zobacz film Agenci WGN w akcji 2

>>> zobacz film z otwarcia biura WGN w Toruniu

>>>zobacz film Obchody 20 lat WGN