W tym roku według organizatorów obecność zgłosiło ok. 18000 akredytowanych uczestników oraz 4000 inwestorów z 85 krajów.

 Na trzech piętrach Pałacu Festiwalowego oraz w kilku namiotach znajdujących się na promenadzie podziwiać można kilka tysięcy przygotowywanych przez wiele miesięcy stoisk, kolorowych folderów, prezentacji multimedialnych i precyzyjnie wykonanych makiet, a to wszystko po to by w ciągu czterech dni zainteresować swoją ofertą inwestorów i kontrahentów. Targom towarzyszą liczne panele dyskusyjne oraz konferencje, które cieszą się dużym zainteresowaniem.

Nowością w tym roku na targach MIPIM w Cannes jest  Pawilon Architektów. Powstał on  specjalnie po to, by stworzyć przyjazną przestrzeń, skupiającą  tylko  firmy architektoniczne. Ułatwia to znacznie inwestorom i deweloperom dotarcie do szerokiej oferty pracowni architektonicznych i umożliwia porównanie wszystkich ofert w jednym miejscu. Pawilon posiada powierzchnie ponad 200 m² a przestrzeń wystawiennicza wzbogacona o ekrany multimedialne jest dostosowana do prezentacji makiet.  

Podczas zeszłorocznej edycji targów gościem honorowym była Polska, w tym, roku została nim Wielka Brytania. Akcent polski jest nadal bardzo widoczny. Obecni są tu przedstawiciele wielu polskich miast, regionów oraz firm, którzy prezentują swoją ofertę na licznych stoiskach.

Polska nadal postrzegana jest jako rynek o dużym potencjale gospodarczym i wszelkie opinie potwierdzają, iż kraj w dalszym ciągu cieszy się opinią miejsca gdzie dalej bezpiecznie można zainwestować, nawet w obecnym niezbyt stabilnym czasie. Inwestorzy zagraniczni nadal zainteresowani są w głównej mierze powierzchniami biurowymi, komercyjnymi i magazynowymi.

Uczestnictwo w targach o tak wysokiej randze to możliwość spotkań, wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy ludźmi z branży, a także pozyskanie nowych cennych kontaktów.

Wieczorem w Hotelu Carlton odbędzie się Uroczysty Bankiet, na który zaproszeni są wszyscy akredytowani uczestnicy. W miłej atmosferze i przy lampce wina będzie można nawiązać cenne kontakty.

Katarzyna Kożuch i Paulina Michniak

Zobacz też Uroczystą Gale