Klasyczna kombinacja kolorystyczna na Wielkanoc najbardziej kojarzy się z wiosną,dodaje ciepła i energii do każdego wnętrza. Warto jednak pokusić się o przełanie takiego zestawu barw kilkoma elementami dekoracyjnymi w trzecim kolorze. Może to być energetyzująca pomarańcz, błękit wiosennego nieba czy modny w tym sezonie pastelowy róż.

Trzeci kolor najlepiej wprowadzać poprzez dodatki - serwetki, figurki, świece czy pisanki. Zapewni to nam wyjatkowy i indywidualny w charakterze wielkanocny stół.

Najprostszym sposobem na ożywienie świątecznego stołu jest wprowadzenie dodatków kojarzących się z Wielkanocą oraz wiosną. Ceramiczne figurki zajączków czy kurczaczków, wiosenne kwiaty pomogą wyczarować odpowiednią atmosferę bez ponoszenia dużych kosztów. Warto pomyśleć o uniwersalnych dekoracjach jak zielono-białe miski czy żółty dzbanek.

Aby jednak uniknąć niepotrzebnego chaosu estetycznego warto postawić na jeden styl. W tym sezonie bardzo modne są dekoracje i produkty inspirowane sztuką składania papieru origami.