Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów każdej sypialni – to ono odpowiada za stworzenie nastroju. Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na zagłówek łóżka, proponujemy zastąpienie go oświetleniem z lampek. Rozjaśnią wnętrze i wprowadzą do niego niepowtarzalną atmosferę oraz nadarzą indywidualny charakter wnętrzu.

Do wykonania zagłówka z lampek potrzebujesz:

– lampek np. led (długość sznura lampek zależy od szerokości łóżka i wymiarów pokoju, my użyliśmy sznura o długości 6 m),
– taśmy malarskiej,
– ołówka,
– młotka i gwoździ,
– lasera krzyżowego, np. Bosch PLL 2.

Wzór oświetlenia jaki stworzysz zależy wyłącznie od Ciebie – może to być serce, gwiazda czy abstrakcyjne zygzaki. Dla przykładu wybraliśmy krztałt domu.

Krok 1.

Ustaw laser krzyżowy na tryb samopoziomujący. Wyrównaj laser z lewą stroną łóżka i ustaw punkt przecięcia linii lasera na wysokości, na której ma się znaleźć punkt numer 2, który z punktem 1 wyznaczy lewą ścianę domu. Zaznacz oba punkty ołówkiem. Powtórz te same czynności z prawej strony dla punktów numer 8 i 9 (prawej ściany domu). Następnie ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 2. Teraz poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera, tworząc obrys dachu. Powtórz czynności po prawej stronie: ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 8. Poprowadź taśmę malarską wzdłuż linii lasera. Punkt numer 7 to miejsce przecięcia się dwóch kawałków taśmy.

Krok 2.

Aby stworzyć komin, ustaw laser na tryb samopoziomujący nad obrysem lewej strony dachu. Zaznacz ołówkiem punkty 4 i 5 nad taśmą malarską, na wybranej wysokości. Punkty 3 i 6 możesz zaznaczyć w miejscu przecięcia taśmy malarskiej przez wertykalnie ustawiony laser.

Krok 3.

Teraz możesz wbić gwoździe we wszystkich zaznaczonych punktach, a następnie rozciągnąć sznur z lampkami pomiędzy nimi, tworząc obrys domu. Na koniec wystarczy napiąć końcówki kabli odwzorowujących ściany boczne, dzięki gwoździom wbitym w punkty 1 i 9, włączyć zasilanie i gotowe!

 

Fot. Bosch